21.11.2014 Reede

Justiitsvaldkonna aasta projektiks sai e-arveldaja

Justiitsvaldkonna 2014. aasta projektiks sai alustavatele ja väikeettevõtjatele mõeldud raamatupidamistarkvara e-arveldaja.

Justiitsvaldkonna aasta projektiks sai e-arveldaja
Justiitsvaldkonna aasta projektiks sai e-arveldaja Foto: RIK

„Tegemist on innovatiivse projektiga, mille eesmärgiks on ettevõtlike Eesti inimeste elu kergemaks muutmine. See on ka näide, kus riik ei arenda infosüsteeme mitte niivõrd enda huve silmas pidades kuivõrd just ettevõtjate elu lihtsamaks muutmiseks. Senine positiivne tagasiside tõestab, et e-arveldajast on paljudele alustavatele ja väikeettevõtjatele olnud reaalne kasu,“ ütles justiitsministeeriumi kantsler Norman Aas.

Projektiga taheti luua lihtne veebipõhine alustavale ja väikeettevõtjale suunatud raamatupidamistarkvara, mis aitab ettevõtjal raamatupidamise korraldamisega ise hakkama saada.

E-arveldaja pakub lihtsat võimalust kohe ettevõtlusega alustades, hallata ja korras hoida ettevõtlusega kaasas käiva raamatupidamise kohustust. See aitab kaasa raamatupidamise korraldamise harjumuse tekkimisele, aga ühtlasi lahendab ka ettevõtja ühe peamise mure – aruandluse õigeaegse, õige ja vähese koormusega haldamise.

Raamatupidamistarkvara on loodud e-äriregistri ettevõtjaportaali külge täiesti uue moodulina, mida saavad kasutada nii ettevõtjad ise kui ka nende volitatud isikud, näiteks raamatupidajad.

E-arveldaja kasutusele võtmisel ei pea oma arvutisse alla laadima ühtegi täiendavat aplikatsiooni, sest teenus on veebipõhine. Andmeid hoitakse tarkvara serverites ja keskkonnale saab olenemata ajast ning kohast internetiüleselt alati piiramatult ligi. E-arveldajal on olemas demokeskkonna proovimise võimalus.

E-arveldaja, mida saavad kõik raamatupidamise kohustuslased ettevõtjaportaalis kasutada alates 2014 aprilli teisest poolest ning see võimaldab erinevalt teistest tarkvaradest kiiremat asjaajamist.  

Justiitsvaldkonna aasta projekti tiitli lõppvooru nominentideks olid veel karistusõiguse revisjon, millega vähendatakse karistatavate tegude arvu ning ülekriminaliseerimist, ning Eesti seaduste inglise keelde tõlkimine ja Riigi Teataja ingliskeelse lehe loomine.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes