21.12.2015 Esmaspäev

Ida-Virumaal on Venemaa turistid asendunud Eesti ja Soome omadega

Käesoleva aasta kümne kuu ööbimiste statistika näitab, et Ida-Virumaal on õnnestunud Vene turu langus asendada Eesti ja Soome turuga.

Eesti ja Soome turistide arv on Ida-Virumaal tõusnud 11%. Oma osa mängib selles ka Narva-Jõesuu oma vaatamisväärsustega
Eesti ja Soome turistide arv on Ida-Virumaal tõusnud 11%. Oma osa mängib selles ka Narva-Jõesuu oma vaatamisväärsustega Foto: PM

Kui Venemaa turistide osakaal on 2014. aasta kümne kuuga võrreldes langenud 25%, siis Eesti ja Soome turistide arv on mõlemad tõusnud 11%, teatas Ida-Viru Ettevõtluskeskus SA.

Kokku on kümne kuu võrdluses turistide ööbimiste miinus 3%, mis on ettevõtluskeskuse hinnangul suurepärane tulemus, arvestades, et 2013. aastal oli Vene turu osakaal Ida-Viru turismis väga suur, koguni 30%.

Eesti turistide reisid puhkuse eesmärgil on kümne kuu võrdluses tõusnud 36%. Ettevõtluskeskuse hinnangul on selle tulemuse taga mitu asjaolu. Ühelt poolt on lisandunud maakonda Noorus SPA. Teisalt on Ida-Viru turismiklaster läbi viinud esimesena Eestis siseturistidele suunatud sihtkoha kampaania „Ida-Viru üllatab!“, mis võis tuua ligi 4000 lisaööbimist.

Turismiklaster ongi käivitanud uuringu ning tootearendus-ja turundusplaani koostamise, et läbi murda Eesti ja Soome turul ning püsida pildil Vene turul.

Strateegiline eesmärk on saada aastaks 2020 Eesti teiseks turismisihtkohaks Tallinna järel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference