10.12.2019 Teisipäev

EVEA: riik kohtleb listeeriaskandaalis ettevõtjaid ebavõrdselt

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) hinnangul kohtleb riik listeeriabakteriskandaalis toidusektori ettevõtjaid ebavõrdselt.
EVEA: riik kohtleb listeeriaskandaalis ettevõtjaid ebavõrdselt
EVEA: riik kohtleb listeeriaskandaalis ettevõtjaid ebavõrdselt Foto: SCANPIX

EVEA hinnangul ei lahenda rahvatervise ohu- või Eesti toidu maineprobleemi see, kui veterinaar-ja toiduamet (VTA) ning meedia üheainsa ettevõtte ehk kalatööstuse M.V.Wooli risti lööb.

"Ühe ettevõtte toodangu ja tooraine varude täieliku hävitamise nõue olukorras, kus ei ole tõestatud nende saastumine ohtliku bakteritüvega, või kus on võimalik töötlemisega välistada ohtu inimeste tervisele, on ebaproportsionaalne meede ja vastutustundetu kallaletung ettevõtte eraomandile," ütles assotsiatsiooni asepresident Kaas pressiteate vahendusel.

Kaasi sõnul ei ole veenev VTA väide, et ohtlikku listeeriatüve leidub vaid M.V.Wooli tehastes. Ta lisas, et selleks peaks läbi viima põhjaliku kontrolli kõigis kalatööstustes.

"Ühele ettevõttele kehtestatakse "nulltolerants" ja pannakse tootmine kinni, samal ajal kui puudub põhjalik kontroll ja ülevaatlik võrdlusinfo sama probleemi esinemise või mitteesinemise kohta teistes kala- ja toidutööstuse ettevõtetes," märkis ka EVEA president Heiki Rits.

Assotsiatsioon leiab, et kui VTA soovib üldsusele tõestada Eesti kala– ja lihatoodete ohutust vaatamata esinenud listeeriajuhtumitele, peaks probleemi lahendamiseni kehtima nulltolerants kõigile tootjatele.

Selleks, et probleemile lahendust leida, kutsub EVEA tekkinud olukorras kõiki osapooli, nii riiki kui ka toidusektori ettevõtjaid konstruktiivsele koostööle, vältimaks kogu sektori halvamist ja korvamatuid kahjusid Eesti ettevõtlusele ning majandusele tervikuna.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes