26.02.2014 Kolmapäev

Ettevaatust! Liikvel on end arvutiasjatundjatena esitlevad kelmid

Politsei hoiatab end arvutiasjatundjatena esitlevate kelmide eest, kuna viimastel päevadel on tulnud mitmeid vihjeid katsetest telefoni teel raha välja petta.

Ettevaatust! Liikvel on end arvutiasjatundjatena esitlevad kelmid
Ettevaatust! Liikvel on end arvutiasjatundjatena esitlevad kelmid Foto: Reuters

Aktsendiga inglise keelt rääkivate kurjategijate skeem on ilmselt samasugune nagu möödunud aasta suvel, teatas Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja eile.

Ennast Microsofti või Windowsi töötajana esitlev kelm väidab, et inimese arvutis on viirus. Viiruse kõrvaldamiseks palutakse inimesel edastada enda internetipanga paroolid või siseneda internetipanka.

Seekord politseid nendest juhtumitest teavitanud inimesed olid aga teadlikud, et sellisel viisil tarkvaratootjad arvutikasutajatega ühendust ei võta ja katkestasid kõne. Möödunud aastal nõustusid mitmed inimesed neile helistanud kelmidele enda internetipanga paroolid andma või internetipanka sisenema, misjärel petturid nende pangakontod tühjendasid.

Politsei tuletab meelde, et kindlasti ei tohi kellelegi edastada internetipanga paroole. Igasugune katse telefoni teel arvutikasutajalt paroole või muid olulisi isiklikke andmeid küsida peaks äratama kahtlust. Politsei soovitab ka kelmusekahtlusega helistaja telefoninumber üles märkida, kõne lõpetada ja juhtumist politseid teavitada.

Politseile teadaolevalt pole seekord keegi skeemi ohvriks langenud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!