28.04.2020 Teisipäev

Elisa liikuvusanalüüs: inimesed on taas liikvele läinud

Möödunud nädala Elisa liikuvusandmete põhjal ilmneb, et väljas liiguti senisest enim, kuid siiski püsisid inimesed jätkuvalt rohkem kodudes kui märtsi algul.

Kõige enam suurenes liikuvus Lääne-Virumaal, kokku kuus protsenti.
Kõige enam suurenes liikuvus Lääne-Virumaal, kokku kuus protsenti. Foto: Pixabay

Elisa liikuvusandmetel püsis möödunud nädalal kodudes senisest vähem inimesi. Kokku püsis üle Eesti pigem kodus 67 protsenti inimestest, mida on eelmiste andmetega võrreldes viis protsenti vähem.

„Vaatamata sellele, et oleme tibusammudel eriolukorrast väljumas ja ootame majanduse avamist, astume olukorra lõppedes sammu tagasi tänavuse märtsi algusesse, mitte eelmisesse kevadesse. See tähendab, et me peaksime jätkuvalt liikuma vähese rahvastatusega kohtades ja pidama kinni üldistest eriolukorra soovitustest,“ sõnas Elisa telekomiteenuste valdkonnajuht Mailiis Ploomann.

Värskete andmete järgi püsivad praegu kõige enam kodus jätkuvalt Hiiu maakonna inimesed, aga võrreldes eelmiste andmetega on suurenenud liikuvus igas maakonnas. Kõige vähem ehk 63 protsenti püsiti kodudes jätkuvalt Võrumaal.

„Kuigi kõikides maakondades on Elisa andmetel näha senisest rohkem liikumist, püsitakse rohkem kodudes kui eriolukorra algul. Loodame, et ilusate ilmadega viibitakse rohkem looduses ja eemal suurtest rahvamassidest. Aeg-ajalt väljas liiklemine on igati mõistlik, kui enamik muust ajast veedetakse kodus nelja seina vahel,“ lisas Ploomann.

Kõige enam suurenes liikuvus Lääne-Virumaal, kokku kuus protsenti. Senisest enim liiguti ringi ka Pärnumaal, Tartu linnas, Viljandimaal ja ka Saaremaal.

Kõikide eestlaste ühist pingutus saab visuaalselt ja faktipõhiselt jälgida Elisa kodulehelt. Nähtavad on senise analüüsi tulemused ja Elisa uuendab andmeid igapäevaselt kuni eriolukorra lõppemiseni. Unikaalne analüüs on loodud koostöös MindTitani andmeteadlastega ja allikana on kasutatud vaid Elisa võrgu andmeid, kuid võib eeldada, et kogu elanikkonna tervikpilt joonistuks välja üsna sarnasena.

Igal nädalal avalikustab Elisa pressiteates ja sotsiaalmeediakanalis viis maakonda, kus inimesed kõige enam kodus püsivad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes