25.03.2020 Kolmapäev

Eesti ravikindlustatutele on vajaminev arstiabi Euroopas tagatud

Inimestele, kes on Eestis ravikindlustatud ning viibivad praegu Euroopa Liidus, Euroopa Majanduspiirkonnas või Šveitsis, osutatakse vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel nendes riikides elavate inimestega, ühtlasi on vajaminev arstiabi tagatud ka koroonaviiruse puhul.

Ravivajaduse üle otsustab arst.
Ravivajaduse üle otsustab arst. Foto: Pixabay

Meie ravikindlustatud inimestele on Euroopas vajaminev arstiabi tagatud, seda ka praeguses eriolukorras,“ kinnitas haigekassa juht Rain Laane, kelle sõnul peab ravivajadus olema meditsiiniliselt põhjendatud ning selle üle otsustab arst.

Vajamineva arstiabi saamiseks peab kaasas olema Euroopa ravikindlustuskaart või selle asendussertifikaat.

Kui inimesel ei ole kaasas  või ta ei ole taotlenud enne reisi Euroopa ravikindlustuskaarti või  selle asendussertifikaati, siis haiglasse või arsti juurde sattumisel palume koheselt taotleda Euroopa ravikindlustuskaardi asendussertifikaat,“ rõhutas Laane.

Kindlasti tuleb arstiabi saamiseks pöörduda riiklikusse raviasutusse, mitte eraarsti juurde, sest Euroopa ravikindlustuskaarti aktsepteeritakse ainult riiklikusse süsteemi kuuluvates raviasutustes.

Inimesed, kes viibivad mujal maailmas, peaksid haiglasse sattununa uurima oma reisikindlustuse pakkujalt, kuidas ravi eest tasutakse.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!