05.03.2020 Neljapäev

Eesti Pank paneb mündile rahvuslooma

Eesti Pank kuulutab välja kahe mündi kujunduskonkursi, et lasta järgmisel aastal ringlusse Eesti rahvusloomale hundile ja soome-ugri rahvastele pühendatud erikujundusega kaheeurosed. Rahvusloom hundile pühendatud kaheeurone mälestusmünt jõuab ringlusse 2021. aasta kevadel ja soome-ugri rahvastele pühendatud münt tuleb ringlusse 2021. aasta sügisel.

Rahvusloom hundile pühendatud kaheeurone mälestusmünt jõuab ringlusse 2021. aasta kevadel.
Rahvusloom hundile pühendatud kaheeurone mälestusmünt jõuab ringlusse 2021. aasta kevadel. Foto: Pixabay

Eesti Pank ootab kujunduskonkursist osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive. Ühele konkursile võib autor esitada mitu kavandit. Kavandid tuleb esitada keskpanka hiljemalt 30. aprillil kell 12. 

Kujunduskonkursi võitja autoritasu on 2000 eurot, teise koha saanud kavandi autorile makstakse 700 ja kolmanda koha töö autorile 500 eurot. Konkursi tulemused avalikustab keskpank hiljemalt augusti lõpus.

Eesti Pank kogub ettepanekuid meene- ja mälestusmüntide väljaandmiseks panga posti- ja e-posti aadressi ning Eesti Panga veebilehe liidese kaudu. Laekunud ettepanekud esitab Eesti Pank analüüsimiseks ja eksperdihinnangu saamiseks nõuandvale kogule. Nõuandva kogu ettepanekute põhjal otsustab Eesti Panga juhatus meene- ja mälestusmüntide tootmise.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!