11.06.2020 Neljapäev

Brüssel plaanib avada EL-i piirid taas 15. juunist

Brüssel teatas täna plaanist avada Euroopa Liidu piirid taas täielikult 15. juunist ja hakata 1. juulist alates lubama ka Balkani riikide elanikel ühendusse siseneda.

Komisjon soovitab ühtset koordineeritud lähenemist.
Komisjon soovitab ühtset koordineeritud lähenemist. Foto: pixabay

EL-i 27 liikmesriigi soovitus on seotud koroonaviiruse leviku aeglustumisega ja valitsuste sooviga taaskäivitada turism, sest suvehooaeg on ukse ees.

COVID-19 on nõudnud maailmas 415 000 inimese elu, pisut alla poole sellest Euroopas.

Viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piiranud on aga viinud majanduse raskesse seisu ning Euroopa kardab ka paljude riikide jaoks ülitähtsa turismitööstuse pärast.

Kriisijärgseid samme kooskõlastada üritav Euroopa Komisjon ütles, et väljaspoolt EL-i saabuvatele reisijatele kehtestatud piiranguid on vara tühistada.

Komisjon soovitab ühtset koordineeritud lähenemist, nii et keeld tühistataks riikide jaoks, kus koroonaolukord on EL-iga sarnane ja kehtivad adekvaatsed nakkuse ohjeldamise meetmed.

Nii võiks komisjoni arvates tühistada 1. juulist piirangud Albaaniale, Bosiale, Kosovole, Monternegrole, Põhja-Makedooniale ja Serbiale, sest "nende epidemioloogiline olukord on sarnane või parem kui EL-is".

Rahvusvaheline reisimine on turismi ja kaubanduse võti, ning tähtis perede ja sõprade taasühinemiseks,

ütles siseasjade volinik Ylva Johansson.

Mõned riigid nagu Kreeka soovivad kiiremat piiride avamist ning Ateena ongi juba teatanud, et võtab alates 15. juunist vastu ka Austraaliast, Hiinast ja Lõuna-Koreast tulijaid.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes