23.09.2019 Esmaspäev

Brexit võib Läti SKP-st võtta 0,8-1,7 protsendipunkti

Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust võib vähendada Läti sisemajanduse koguprodukti (SKP) 0,8-1,7 protsendipunkti, ütles Läti keskpanga president.

Ilmārs Rimšēvičs rääkis ajakirjanikele olulisematest üleilmsetest arengutest, mis võivad otseselt mõjutada euroala ja Läti majandust.

Brexiti kuupäeva ja viisi ümber on endiselt palju ebakindlust ning leppeta lahkumine paistab aina tõenäolisem, märkis ta.

"Praegu ei näi isegi britid teadvat, mis juhtub Brexiti võimalikul päeval ehk 31. oktoobril. Leppeta Brexit tähendaks näiteks seda, et Läti peaks tulevikus EL-i eelarvesse rohkem panustama. Rahandusministeeriumi hinnangul võib Läti panus tõusta 23 miljonit euro võrra. Lisaks saaks Läti vähem EL-i raha," rääkis Rimšēvičs.

Keskpanga hinnangul vähendaks leppeta Brexit Läti SKP-d keskpikas plaanis 0,8-1,7 protsendipunkti võrra.

"Pean aga ütlema, et Brexiti protsessis on palju veel teadmata. Seega on selle võimalike majandusmõjude hinnang umbkaudne ja tugineb paljudele eeldustele," rõhutas ta.

Keskpank vähendas Läti tänavuse kasvuprognoosi 2,9 protsendilt 2,5 protsendile ning järgmise aasta oma 3,1 protsendilt 2,6 protsendile.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes