08.04.2020 Kolmapäev

Apteegikett annab maskiostjaile soovituse

Apteegikett Euroapteek on seadnud igale ostjale soovituslikuks koguseks kuni kümme maski, hulgimüüja kinnitusel on uued maskisaadetised Eestisse jõudmas lähiajal.

Üldjuhul on apteegis müüdava maski maksimaalne kandmise aeg kolm tundi.
Üldjuhul on apteegis müüdava maski maksimaalne kandmise aeg kolm tundi. Foto: Pixabay

Euroapteegi teatel on keti apteekides maskid müügil alates kolmapäevast, apteegiketi soovituslik kogus igale ostjale on kümme maski, hinnaga 7 eurot komplekt.

Me ei taha ostetavate maskide kogust piirata, aga selleks, et maske jaguks võimalikult paljudele eestimaalastele, siis meiepoolne soovituslik kogus igale ostjale on kümme maski," ütles Euroapteegi juhatuse liige Andres Reimand. "Müües neid väiksemates kogustes, muudame me need kõigile taskukohasemaks."

Reimand rõhutas, et maskid on mõeldud ühekordseks kasutamiseks ning neid pesta ei tohi.

Kaitsemaskid on alates eilsest müügil ka Benu apteekides.

Ravimi hulgimüüja Magnum on toimetamas maske apteekidesse üle Eesti, kaugematesse kohtadesse võivad maskid jõuda täna õhtuks, teatas hulgimüüja esindaja.

Kutsume inimesi üles mõistlikkusele maskide varumisel. Hästi oluline on mõista, et kaua oodatud maskid jõuavad küll apteekidesse, kuid maskide muretsemise hoos ei tohi ära unustada tervise hoidmist. Nii apteegis kui ka väljaspool seda kehtivad kõik eriolukorra reeglid, sealhulgas kahemeetrise vahe hoidmise nõue," ütles Magnumi juhatuse esimees Ahti Kallikorm.

Selleks, et maske jätkuks võimalikult paljudele soovijatele kuni järgmise koguse saabumiseni, on ühel inimesel võimalik osta maksimaalselt üks pakk, mis sisaldab 50 maski.

Hulgimüüja kinnitusel peaksid uued maskisaadetised Eestisse jõudma lähiajal.

Üldjuhul on apteegis müüdava maski maksimaalne kandmise aeg kolm tundi. Pärast maski vahetust on vajalik hoolikas kätepesu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!