22.05.2024 Kolmapäev

Alutagusel puhkenud maastiku- ja metsapõleng on levinud Toila valda

Ida-Virumaal Alutaguse vallas vanal karjäärialal esmaspäeval puhkenud maastiku- ja metsapõleng on levinud enam kui 8 hektarile ning on jõudnud Toila valda.

Põlenguala on suurenenud enam kui 8 hektarile.
Põlenguala on suurenenud enam kui 8 hektarile. Foto: pixabay

Esmaspäeval kell 10.14 teatati suitsust Ida-Virumaal Alutaguse vallas Konsu külas. Kell 13.33 leiti põlenguala. Tuul puhus metsa poole ja oli oht metsapõlenguks. Juurdepääs põlengukohale oli raskendatud. Öösel kustutustööd peatati.

Teisipäeval kustutustööd jätkusid ja tuli on levinud Toila valda Konju küla aladele. Põlenguala on suurenenud enam kui 8 hektarile. Põleb vanal karjäärialal turbane pinnas ja põõsastik ning tuli on levinud metsa.

Põlengualale saab ligi vaid maastikusõidukitega. Kustutustööd käivad neljas lõigus. Üles on pandud voolikuliin, et tagada kustutusvesi läheduses olevast karjääri kanalist. Voolikuliini pikkus on kokku kuni 6 kilomeetrit. Kohapeal töötavad meeskonnad Iisaku, Kiviõli, Narva, Narva-Jõesuu ja Sillamäe komandodest ning Purtse vabatahtlikud päästjad.

"Püüame täna tule levikule piiri panna. Kustutustööd võivad siin kesta siiski kuni nädala," kommenteeris kustutustöid Ida päästekeskuse välijuht Valvi Väli. Tema hinnangul on maastikupõleng alguse saanud mootorsõidukite nagu ATVde ja mootorratastega kuival turbasel alal sõitmisest, sest pinnasel on näha värskeid sõidujälgi.

Päästjad hoiatavad, et looduses valitseb üle Eesti suur tuleoht. Ilmaprognoos lubab kuiva ja päikesepaistelist ilma ning looduse tuleohtlikkus kasvab iga päevaga. Päästjad paluvad kuivas looduses hetkel tuld mitte teha ning vältida mootorsõidukitega sõitmist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255