01.09.2023 Reede

Võrklaev: kõrgemate riigiteenistujate palku ei külmutata

Rahandusminister Mart Võrklaeva sõnul ei ole kõrgematele riigiteenistujatele tehtud ettepanekut, kas palku kärpida või külmutada, vaid lihtsalt tõusunurka muuta, kirjutab Postimees.

Mart Võrklaev, rahandusminister
Mart Võrklaev, rahandusminister Foto: reform.ee

"Palkade osas oleme nüüd koalitsioonis kokku leppinud, et avaliku sektori palgafondi me soovime neljaks aastaks külmutada. Meil on kõrgemad riigiteenistujad, kellel tõuseb palk vaikimisi igal aastal ja sinna on seotud veel hulk ametnikke ehk, et kui me ühtedel külmutame ja siis sellel ametkonnal või kõrgematel riigiteenistujatel see suure hooga edasi läheb, tekib sinna ebavõrdne vahe, mida hiljem on raskem kinni püüda," rääkis Võrklaev intervjuus Postimehele.

"Kui Eestil on olnud keerulised ajad majanduses, riigirahanduses, kui erasektor tõmbab koomale palkadega, siis ma arvan on riigi poolt ka seda solidaarne teha. Kõrgematel riigiteenistujatel ei ole ma teinud ettepanekut, et kas palku kärpida või külmutada, vaid lihtsalt tõusunurka muuta, et sel aastal tõusevad palgad 14 protsenti, järgmisel 11 protsenti. Ma arvan, et midagi ei juhtu, kui see protsent kahega jagada, on see palgatõus jätkuvalt väga korralik," ütles rahandusminister.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255