23.05.2018 Kolmapäev

Uuring: töötajate lojaalsus ettevõtete suhtes on kasvanud

Töötajate hulk, kes on nõus parema palgapakkumise korral tööandjat vahetama, on võrreldes kahe aasta taguse ajaga vähenenud, mis näitab töötajate lojaalsuse kasvu, väidab Palgainfo Agentuur oma uuringu tulemustele viidates.

Kui kaks aastat tagasi oli 76 protsenti tööturul aktiivsetest töötajatest valmis vahetama töökohta üle 30 protsendi suurema töötasu pärast, siis sellekevadise uuringu kohaselt oleks nii suure palgatõusu korral valmis töökohta vahetama 63 protsenti vastanutest.

Palgainfo Agentuuri juhi Kadri Seederi sõnul näitab taoline trend, et koos palkade tõusuga on kasvanud töötajate lojaalsus ning ka oluliselt suurema palgapakkumisega on keeruline töötajaid töökohta vahetama meelitada.

"Suurem töötasu on töökoha vahetamise ajendina väga oluline tegur. Küsimus on, kui palju peaks pakutav palk suurem olema, et inimene otsustaks uue töökoha kasuks? Töökohta vahetama tõukavad ühelt poolt rahulolematus praeguste töötingimustega, teisalt mujal pakutava atraktiivsus. Kui töötaja on tööga rahul, siis on ta ka lojaalsem ning töökohta kergekäeliselt ei vaheta," kommenteeris Seeder pressiteate vahendusel küsitluse tulemusi.

Tööportaali CVKeskus.ee andmed näitavad, et esimeses kvartalis pakkusid tööandjad tööpakkumistes keskmiselt kuni 1547 eurost brutokuupalka. "Pakutav avalik palgalagi oli seega keskmisest brutopalgast umbes neljandiku kõrgemal, mis värske uuringu järgi paneb töökohavahetust kaaluma pea pooled töövõtjad," kommenteeris uuringut CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

Teistest töökoha vahetamise tingimustest on töötajate jaoks olulisemad huvitavam töö, juhtimiskvaliteet ning juhtide lugupidav suhtumine töötajatesse. Kaks aastat tagasi oli huvitavama töö pärast kindlasti valmis töökohta vahetama 46 protsenti uuringus osalejatest, sel kevadel 38 protsenti vastajatest. 33 protsenti töötajatest vahetaks aga kindlasti töökohta, kui juhtide suhtumine töötajatesse oleks uues kohas lugupidavam.

Palgainfo Agentuur küsitleb koostöös tööportaaliga CVKeskus.ee tööandjaid ning töötajaid ja tööotsijaid kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee korraldatud tööturu- ja palgauuring kestab maikuu lõpuni ja sellele on juba vastanud üle 5000 töötaja.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes