gif Company 930x140 ee

 

24.01.2017 Teisipäev

Uuring: Eesti atraktiivsus tööjõuturuna on vähenenud

Personalifirma Manpower tööjõuturgude atraktiivsuse raporti kohaselt jagab Eesti koos Poolaga 26. ja 27. kohta, eelnenud aastal oli Eesti 17. kohal.

Möödunud aastal kuulusid atraktiivsete tööjõuturgudega riikide esiviisikusse Uus-Meremaa, Singapuri, Filipiinid, Iisraeli ja India, teatas ettevõte. Manpower Grupi poolt 75 riigis läbiviidav uuring hindab tööjõuturu atraktiivsust nelja tingimuse alusel: oskustööjõu kättesaadavus, kuluefektiivsus, tootlikkus ja tööseadusandluse paindlikkus.

Aasta varasemalt mahtusid esiviisikusse ka USA, Kanada ja Hongkong, mis on langenud 2016. aastal teise viisikusse. Samas on esikoha säilitanud Uus-Meremaa. Esimese 25 sekka jõudis Euroopast vaid viis riiki: Iirimaa, Suurbritannia, Horvaatia, Austria ja Taani. Aasta varem oli esimese 25 riigi seas kuus Euroopa riiki, nende hulgas ka Eesti.

Lisaks Eestile on tulemus langenud 24 riigil, Euroopa riikidest veel Rootsil, Leedul, Tšehhil, Ungaril ja Šveitsil.

"Armastame ennast võrrelda lähiriikidega või vähemalt Euroopaga, aga me konkureerime investeeringute pärast globaalselt ja raport näitab selgelt, et tööjõumahukaid ettevõtmisi on mõistlik paigutada Aasiasse ja ka Okeaaniasse," ütles Manpoweri Baltimaade juht Heigo Kaldra.

"Eesti koht selles tabelis pole sugugi kehv, aga paraku on see langustrendis. Ühelt poolt hindame oma töötajaid kõrgemalt ja maksame neile paremat palka, aga teisalt oleme väga jäigad muutmaks tööseadusandlust kaasaegsemaks ja paindlikumaks. Mingil põhjusel ollakse meil ikka veel kinni kaheksast viieni töömentaliteedis, mis võiks jääda ajalukku," lisas ta.

Raportit kokku pannes vaadati ka kõiki nelja tingimust eraldi. Oskustööjõu kättesaadavus on kõige parem Indias, Filipiinidel, USA-s, Iisraelis ja Suurbritannias. Tööjõukulude efektiisuse osas on esiviisikus Filipiinid, Dominikaani

Vabariik, Tuneesia, Venemaa ja Valgevene. Tööjõu produktiivsus on kõrgeim Šveitsis, Singapuris, Uus-Meremaal, Türgis ja Norras. Tööjõu regulatsioonide osas on kõige paindlikumad Uus-Meremaa, Taani, Singapur, Iirimaa ja Austria.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes