19.04.2018 Neljapäev

Transpordi ametiühing loodab Sebega sõlmida kollektiivleppe aprillis

Bussifirma Sebe bussijuhid korraldasid 18. aprillil Tartus ja Pärnus piketid, millega nõuti palgatõusu; transpordi ametiühing loodab ettevõttega kollektiivleppe sõlmida veel aprillikuu jooksul.

"Loodame veel selle kuu jooksul sõlmida kollektiivleppe, suhtlus tööandjaga käib aktiivselt ja otsime lahendust," ütles transpordi ametiühingu bussijuhtide sektsiooni koordinaator Aare Kübarsepp BNS-ile.

"Lahendus on praegu Pärnu bussijuhtide käes, Tartu bussijuhtidele on [palgatõusu] pakutud ja nad on valmis selle vastu võtma. Algselt taotlesime võrdset palka, kuna nad ei suuda Pärnu praegu esimeses etapis seda palka võrdseks viia, et kui mitte sellest aastast, siis vähemalt järgmisest aastast peaksid palgad võrdsed olema," rääkis Kübarsepp.

Kübarsepa sõnul ei saa Pärnus maksta sektori miinimumi, mis täna on 900 eurot, sest Tartu ja Pärnu linnad on töömahtude poolest sarnased.

Sebe bussijuhtid nõuavad normtööaja eest 1000-eurost kuupalka, millele lisanduksid seaduses ette nähtud lisatasud.

Transpordi ametiühingu Sebe bussijuhid korraldasid 18. aprillil Tartus ja Pärnus piketid, et juhtida tähelepanu bussijuhtide palganõudele. Tartu pikett toimus Nõlvaku bussipeatuse parklas ja Pärnu pikett maakonnaliinide bussijaamas.

Transpordi ametiühingu juhatuse esimehe Üllar Kallase sõnul on ametiühing Sebe kollektiivlepingu üles öelnud ja seoses sellega ei ole ettevõttes enam ka töörahu pidamise kohustust. Piketid on seejuures esimene tõsisem samm probleemile tähelepanu juhtimisel.

"Tänaseks on kollektiivlepingu läbirääkimised jäänud venima," rääkis Kallas, lisades, et kui enamikus punktides on üldiselt kokku lepitud, siis palgatõusu osas tööandjaga üksmeelt saavutatud ei ole.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255