08.04.2020 Kolmapäev

Töötukassa alustas töötasu hüvitiste väljamaksmist

Töötukassa on alustanud töötasu hüvitiste väljamaksmist, esimeste hüvitiste brutosumma ulatub üle 686 300 euro.

Väljamakseid teeb töötukassa igal tööpäeval.
Väljamakseid teeb töötukassa igal tööpäeval. Foto: Pixabay

Töötasu hüvitis jõuab esimese 1039 töötajani. Kokku oli esimeste hüvitiste summa brutos üle 686 300 euro ja keskmine hüvitise suurus brutos 660 eurot. Rahuldati 173 tööandja taotlused, teatas töötukassa.

Töötasu hüvitise taotlusi menetletakse ja hüvitisi makstakse välja taotluste saabumise järjekorras. Väljamakseid teeb töötukassa igal tööpäeval.

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul võtab töötasu hüvitise taotluses esitatud andmete kontroll aega mõned päevad, vajadusel küsib töötukassa tööandjalt lisainfot.

Kui kõik on korrektne, siis saavad nii töötaja kui tööandja otsuse oma e-postkasti ja üldjuhul makstakse hüvitis järgmisel tööpäeval töötaja pangakontole," ütles Paavel pressiteates.

Töötasu hüvitise taotlus tuleb esitada töötukassa iseteenindusportaalis e-töötukassa. Taotluse esitab tööandja või volitatud isik. Hüvitis kantakse töötaja pangakontole.

Töötukassa alustas taotluste vastuvõtmist esmaspäeval. Tänahommikuse seisuga oli töötasu hüvitise taotluse kokku esitanud 2663 tööandjat, hüvitist taotletakse 15 382 töötajale. Toetuse eesmärk on aidata eriolukorra tõttu ajutistesse raskustesse sattunud tööandjaid ja töötajaid.

Töötukassa hüvitab töölepinguga töötajale 70 protsenti tema varasemast keskmisest palgast, aga mitte rohkem kui 1000 eurot kuus brutos ja mitte vähem kui on alampalk.

Tööandja on kohustatud maksma töötajale, kes saab töötasu hüvitist, brutotöötasu vähemalt 150 eurot. Tööandjal tuleb oma osa välja maksta enne taotluse esitamist.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes