24.09.2013 Teisipäev

Tööinspektsioon kontrollib ehitusplatse üle kogu Eesti

Täna toimuva üle-eestilise sihtkontrolliga juhib Tööinspektsioon tähelepanu ehitusplatsidel töötajaid ohustavatele probleemidele.

Tööinspektsioon kontrollib ehitusplatse üle kogu Eesti
Tööinspektsioon kontrollib ehitusplatse üle kogu Eesti Foto: PM

Esineb lubamatult tihti ohutusnõuete rikkumisi kõrgustes töötamisel, olgu selleks katusetööd, töö tellingutel või muu sarnane, ütles Tööinspektsiooni peadirektori ülesannetes olev Rein Reisbergi asutuse teates. "Just tellingutelt kukkumise tõttu juhtus eelmisel aastal üks surmaga lõppenud tööõnnetus," lisas Reisberg.

Mullu toimus kolm surmaga lõppenud tööõnnetust just ehituse valdkonnas. Statistikaameti andmetel juhtub Eestis ehitusvaldkonnas viis korda rohkem tööõnnetusi kui neid tegelikult registreeritakse.

Ehitustööde tegemise ajal vastutavad ehitise omanik ja ehitusettevõtja selle eest, et ehitustöö ei ohustaks ehitusplatsil töötavaid ega seal viibivaid isikuid. Reisbergi sõnul on ehitusplatsidel probleemseks kohaks nõuetele mittevastavad käiguteed. "Rohkem kui kolmandiku rasketest tööõnnetustest moodustavad libisemine ja kukkumine samal tasapinnal, mille tagajärjeks on käe- või jalaluumurd," lisas Reisberg.

Tegemist on järjekorras neljanda ehitusplatside sihtkontrolliga. Eelmise sihtkontrolli viis Tööinspektsioon läbi kevadel, siis tuvastati ühe päeva jooksul 196 rikkumist, millest 37 olid nii ohtlikud, et töö tuli peatada või töövahendi kasutamine keelustada.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference