08.09.2020 Teisipäev

Teises kvartalis kasvas tööandja algatusel töölt lahkunute arv

Tänavu teises kvartalis võeti tööle 39 540 inimest ja lahkujaid oli 50 184, seejuures kasvas tööandja algatusel lahkunute arv mullusega võrreldes 131 protsenti 12 493 inimeseni.

"Nii tööle võetute kui ka töölt lahkunute arvu poolest olid eesotsas hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning ehituse tegevusalad.
"Nii tööle võetute kui ka töölt lahkunute arvu poolest olid eesotsas hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning ehituse tegevusalad. Foto: pexels

Teises kvartalis oli Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 8088 vaba ametikohta, mida on 28 protsenti vähem kui eelmisel aastal samal ajal, teatas statistikaamet. 

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul moodustas vabade ametikohtade määr ametikohtade koguarvust 1,3 protsenti. "Kõikidest vabadest ametikohtadest 47 protsenti olid avalikus sektoris. Kõige kõrgem vabade ametikohtade määr oli avaliku halduse ja riigikaitse tegevusalal 2,7 protsendiga ning madalaim mäetööstuses 0,5 protsendiga," ütles ta. 

Vabade ja hõivatud ametikohtade koguarv oli 608 175, millest suurima osa moodustasid töötleva tööstuse, kaubanduse ja hariduse tegevusalad. Vabu ametikohti oli kõige rohkem hariduse, avaliku halduse ja riigikaitse ning tervishoiu ja sotsiaalhoolekande tegevusaladel, vastavalt 1405, 1084 ja 1035 vaba kohaga.

Enamik vabadest ametikohtadest ehk 74 protsenti asus Harju maakonnas, 64 protsenti Tallinnas. Järgnesid Tartu ja Ida-Viru maakond vastavalt 7,6 ja 5,3 protsendiga.

Vabade ametikohtade määr oli kõrgeim Harjumaal 1,6 protsendiga ning Ida-Viru ja Võru maakonnas 1,2 protsendiga. Määr oli madalaim Hiiu ja Saare maakonnas 0,3 protsendiga.

Tööjõu liikumist iseloomustav tööjõu käive ehk tööle võetud ja töölt lahkunute summa vähenes eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes 23 protsenti.

Nii tööle võetute kui ka töölt lahkunute arvu poolest olid eesotsas hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning ehituse tegevusalad,

lisas Tarkiainen.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!