16.04.2024 Teisipäev

Täna algab töö- ja karjäärimess

Töötukassa on mitmeid aastaid aprilli keskpaigas pakkunud tööotsijatele, karjääripöörajatele ja tööandjatele võimalust osaleda töö- ja karjäärimessil - sel aastal toimub töötukassa töö- ja karjäärimess teisipäevast reedeni ning töömessil osalemiseks tuleb minna aadressile www.toomess.ee.

Tööandjaid on igast valdkonnast.
Tööandjaid on igast valdkonnast. Foto: töötukassa

Esimene töötukassa töömess toimus Tallinnas rahvusraamatukogus 2012.aastal. Pärast seda hakkasid töömessid toimuma ka kõikides maakondades. Aastal 2019 loodi juurde ka online-messi võimalus nendele inimestele, kes koha peale tulla ei saa, aga tunnevad huvi tööturu ja õppimise vastu. Seoses koroonakriisiga kolis kogu töö- ja karjäärimess internetti ning praegu on jäädud selle formaadi juurde. 

Sel korral pakkuvad messil tööd 120 ettevõtet, eelmisel aastal oli tööandjaid 200 ehk sel korral on nende kaasamine mõnevõrra keerulisem, värbamistega ollakse ettevaatlik, see aga tähendab, et tööotsijad peavad olema kiired ja aktiivsed. 

Tööandjaid on igast valdkonnast, pakutakse lihttööd, väljas on avaliku sektori asutused, lisaks on päris palju haridusvaldkonna pakkumisi ja loomulikult on esindanud ka teenindussektor. Messil osalevad teiste seas näiteks Swedbank, Orkla, PRIA, Laitse loss, Pokumaa, SOL ja PÖFF. Mitmed tööandjad ongi messil seekord kohal ka praktikapakkumistega, lisaks on noorte jaoks eraldi välja toodud töövarjutamise võimalused. 

Töötukassa pakub võimalust osaleda individuaalsel karjäärinõustamisel ja töötubades, muuhulgas on töötubasid läbi viimas ka töötukassa partnerid - mitmed koolid, YFU, Integratsiooni SA, Toidupank, Peaasi, EURES, ASÕP, Kutsekoda, Ametiühingute Keskliit, Spaaliit, ja tööinspektsioonid. Saab tutvuda koolidega ja õppekavadega, valmistuda tehisintellekti abil tööintervjuuks, leida töö- ja praktikapakkumisi ning suhelda tööandjatega.

18. aprillil toimub messi raames karjäärikonverents, mis kannab pealkirja „Tänased otsused loovad homse edu“ ja keskendub aruteludele, kuidas majandus kasvama panna. Messi veebilehel saavad konverentsi kuulata kõik soovijad. Konverentsil jagavad mõtteid tööturust erinevate valdkondade esindajad ja tööandjad.

Messi külastanud inimeste arv on aastatega kasvanud, eelmisel aastal käis virtuaalmessil umbes 30 000 inimest, aasta varem üle 25 000. Kõik messi tegevused on tasuta.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255