14.02.2014 Reede

Rohkem töötuid on lahkunud välismaale, kui saanud tööd Eestis

Möödunud aastal kahanes töötute ja tööturul mitteaktiivsete arv Eestis kiiremini, kui kasvas hõive, mis tähendab, et inimesed on läinud välismaale tööle, rääkis SEB panga analüütik Ruta Arumäe.

Rohkem töötuid on lahkunud välismaale, kui saanud tööd Eestis
Rohkem töötuid on lahkunud välismaale, kui saanud tööd Eestis Foto: Reuters

"Eelmise aasta keskmisena on töötute inimeste arv kahanenud rohkem kui hõivatute arv suurenes. Ehk siis järeldusena - osa töötuid on rännanud välja välismaale. Märgatavalt on vähenenud ka mitteaktiivsete inimeste arv, seda poole rohkem kui tööjõud vähenes. Ehk siis, ka seni tegevusetult istunud inimesed, kes enam tööd leida ei lootnud, on läinud leidma uut lootust välismaal," rääkis Ruta Arumäe BNS-ile.

Töötutest ja mitteaktiivsetest lahkus välismaale rohkem kui leidis tööd Eestis, vastavalt 10 000 ja 6000 inimest, lisas ta.Tööhõive ja töötuse dünaamika stabiliseerumine oli Arumäe sõnul oodatav. "Paljudes sektorites on jõutud juba ka hõive vähendamiseni, nagu ma seda potentsiaalse võimalusena 2014. aasta kohta ka varasemalt välja toonud olen," rääkis ta.

"Neljandas kvartalis oli tegelikult hõivet vähendavaid sektoreid juba rohkem kui suurendavaid. Hõive suurenes aastatagusega võrreldes ainult majutuses ja toitlustuses, tervishoius, info ja side ning kunsti ja meelelahutuse tegevusalal, sealhulgas enim kahes esmaltmainitus," märkis Arumäe.

Veel tõi Arumäe välja, et Statistikaameti tööturu andmete viimaste rahvaloendusandmetega korrigeerimise tulemusel vähenes iga kategooria inimesi proportsionaalselt, nii et töötuse määra hinnang väga palju ei muutunudki, vaid paari komakoha võrra, ning seda väiksema töötuse määra suunas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes