24.10.2019 Neljapäev

Riigikogu ametiühingute toetusrühm toetab 600-eurost miinimumpalka

Riigikogu ametiühingute toetusrühm toetab tulevast aastast 600-eurose alampalga kehtestamist.
Riigikogu ametiühingute toetusrühm toetab 600-eurost miinimumpalka
Riigikogu ametiühingute toetusrühm toetab 600-eurost miinimumpalka Foto: Pixels

Toetusrühma hinnangul on kahetsusväärne, et Eesti tööandjad on otsustanud taganeda tunamullusest kokkuleppest, mille kohaselt alamapalga suhe keskmisesse prognoositavasse brutokuupalka ei lange alates 2019. aastast alla 40 protsendi.

"Eesti eduloo mootoriks ei tohi olla Eestist ega väljastpoolt Eestit pärinev odavtööjõud, vaid meie töötajate kõrge professionaalsus. Hea professionaali tööd, igal erialal, olgu ta koristaja või ettevõtte tegevjuht, müüja või raamatupidaja, automehhaanik või ettekandja, ei saa osta odava hinnaga," teatas toetusrühm.

Alampalk peab ametiühingute toetusrühma hinnangul tagama töötajale väärikama elu. "Kui inimene on sunnitud iga päev pärast tööd kombineerima, mõeldes, kuidas üür saab makstud ja lapsed toidetud, ilma meelelahutuse, puhkuse ja vabaduseta, iga päev millestki elutähtsast loobudes, siis ei saa ta arendada oma professionaalsust ega leida eneseteostust. Näljapalgaga inimestel ei ole võimalik elada täisväärtuslikku elu võrdselt kõigi teiste kodanikega."

Rühma teatel peab iga Eesti ettevõte maksma oma töötajatele palka, mis võimaldab reaalset äraelamist. "Ühise pingutusega, tagades kõigile tööinimestele ausa sissetuleku, ehitame riigi, kus iga meie kõrge kvaliteediga toode või teenus leiab inimese, kes seda vajab, ehitame rikkuse, mis jõuab igaüheni, mitte ei ole üksikute omanike privileeg. Ei tohi unustada, et madalate palkadega majanduses on ka vähe tarbijaid ning nii jäädakse alati kiduma."

Toetusrühma esimees on Oudekki Loone ja aseesimees Lauri Läänemets, rühma kuuluvad veel Marika Tuus-Laul, Riina Sikkut, Siret Kotka-Repinski, Helmen Kütt, Jaanus Karilaid, Martin Repinski ja Jaak Valge.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes