10.02.2017 Reede

Registreeritud töötus suurenes jaanuaris kuuga 9 protsenti

Registreeritud töötute arv kasvas jaanuaris võrreldes detsembriga ligi 9%, aastavõrdluses aga töötus langes ligi 3%.

Registreeritud töötute arv suurenes jaanuaris nii sesoonsetest teguritest tulenevalt kui ka töövõimereformi mõjul, teatas töötukassa. Jaanuari lõpus oli töötuna registreeritud 30 890 inimest ehk 4,8% 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust. Vähenenud töövõimega inimesi oli nende hulgas 6192.

Kokkuvõttes suurenes registreeritud töötute arv jaanuaris võrreldes eelneva kuuga ligi 9%, kuid võrreldes aastataguse ajaga oli töötute arv pea 3% väiksem. Töötukassa prognooside kohaselt on töövõimereformi mõjul tänavu registreeritud töötute arv keskmiselt ligikaudu neljandiku võrra kõrgem, kui see oli eelnenud aastal.

Seoses töövõimereformi uue etapiga kasvas jaanuaris töötukassa tuge kasutavate inimeste hulgas oluliselt just vähenenud töövõimega inimeste arv. Alates 1. jaanuarist 2017 hindab töötukassa ka nende pikaajalise tervisekahjustusega inimeste töövõimet, kelle töövõimet eelnevatel aastatel on hinnanud sotsiaalkindlustusamet.

"2016. aasta juulist alustasime töövõime hindamistega nendel juhtudel, kus inimesel ei olnud eelnevalt töövõimet hinnatud. Täna viime läbi ka korduvhindamisi, mis tähendab, et keskmiselt on kuus hindamise taotlejaid 1000 asemel ligi 4500, mis vastab ka meie tehtud prognoosidele," ütles töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel pressiteates. "Pooled vähenenud töövõimega inimestest juba praegu töötavad, aga on märkimisväärne osa neid, kellel on osaline töövõime säilinud, kuid hetkel ilma tööta ja saavad tööotsingutes abi töötukassalt. Sellest tulenevalt suurenebki töövõimereformi esimestel aastatel töötukassas registreeritud töötute arv."

Kõrgeim oli jaanuaris registreeritud töötuse määr jätkuvalt Ida-Virumaal (10,9%) ja Valgamaal (8,6%) ning madalaim Harjumaal (3,5%) ja Tartumaal (3,6%). Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid jaanuari lõpus lihttöölised (22%), oskustöötajad ja käsitöölised (19%) ning teenindus- ja müügitöötajad (17%).

Jaanuarikuu jooksul lisandus töötukassale vahendamiseks eelneva kuuga võrreldes 45% rohkem ning aastataguse ajaga võrreldes 33% rohkem uusi tööpakkumisi. Kuu jooksul lisandus 4531 uut tööpakkumist, millest 55% sisestati töötukassa portaali kaudu.

Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 8026. Kõige suurema osakaalu vahendatavatest töökohtadest moodustasid oskustöötajatele ja käsitöölistele, 24%, teenindus- ja müügitöötajatele 22%, ning seadme- ja masinaoperaatoritele ja koostajatele (21%) pakutavatest töökohtadest.

Jaanuarikuus sai töötukassa abiga tööle või alustas ettevõtlusega 3679 inimest, sealhulgas 495 vähenenud töövõimega inimest. Tööalasel koolitusel osales jaanuaris 3063 ja tööotsingu töötoas 1299 inimest. Tööpraktikal osales 856, tööharjutusel 462 ning tööklubis 442 inimest. Karjäärinõustamise teenust osutati 1962 korral.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!