TRK 1140x140 ee gif
14.03.2016 Esmaspäev

Parimaks praktikakohaks tunnistati ABB AS

Parima praktikakoha konkursi võitis energeetika- ja automaatikatehnoloogiaettevõte ABB AS
Parima praktikakoha konkursi võitis energeetika- ja automaatikatehnoloogiaettevõte ABB AS PM

Tööandjate keskliidu parima praktikakoha konkursi võitis energeetika- ja automaatikatehnoloogiaettevõte ABB AS, mis on pikka aega olnud valdkonna õppuritele oluline praktikabaas ning panustanud märkimisväärselt töötajate järelkasvu koolitamisse.

Parimaks regionaalseks praktikakohaks sai Narvas metallkonstruktsioone valmistav ettevõte Fortaco Estonia OÜ ning parim väikeettevõttest praktikakoht on Gurmeeklubi OÜ, teatas tööandjate keskliit.

Haridus- ja teadusministri Jürgen Ligi sõnul suurendab praktika tööandjate osalust kutse- ja kõrgharidusõppe kujundamisel ja nii vastavad ka koolilõpetajate oskused paremini tööturul nõutavale. „Konkurss näitas, et õppeasutused väärtustavad tööandjaid koostööpartneritena kõrgelt,“ märkis Ligi.

ABB  Balti riikide juht Bo Henriksson ütles, et vastutustundliku ettevõtte jaoks on töötajate järelkasvu panustamine ja praktikabaasiks olemine loomulik osa personalipoliitikast. „Meie jaoks on suur sisuline tunnustus, kui praktikandid soovivad meile pärast praktika lõppu ka tööle jääda – aastate jooksul on umbes kolmandik meie töötajatest alustanud praktikandina,“ lisas Henriksson.

Tööandjate keskliidu juhataja ja žürii esimehe Toomas Tamsare sõnul on konkursi võitjate tegevusest teistel palju õppida. „ABB tugevusena tõi žürii välja pikaajalise ja läbimõeldud tegevuse töötajate järelkasvu koolitamisel, motiveeritud praktikajuhendajad ning tiheda koostöö õppeasutustega nii praktikantide leidmisel kui ka kutsestandardite ja õppekavade arendusel,“ ütles Tamsar.

Parima regionaalse praktikakoha tiitli saanud ettevõte Fortaco Estonia paistis silma olulise Ida-Virumaa piirkonna ettevõttena, kellel on praktikabaasina tihe koostöö nii suuremate ülikoolide kui ka piirkonna kutsekoolidega.

Väikeettevõtetest parima praktikakoha tunnustuse saanud 24 töötajaga Gurmeeklubi on võtnud kümneid praktikante kondiitri, pagari ja koka erialal ning panustanud aktiivselt ka erivajadustega õppurite praktikavõimaluste arendamisse.

Kõigis kolmes kategoorias parima praktikakoha tunnustuse pälvinud tööandjad saavad õiguse kasutada spetsiaalset märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel, trükistel jm.

Praktikakohtade pakkujaid hindas viieliikmeline komisjon, kuhu kuulusid tööandjate keskliidu, haridus- ja teadusministeeriumi, personalijuhtimise ühingu, metsa- ja puidutööstuse liidu ja Tallinna Teeninduskooli esindajad.

Kokku laekus konkursile 92 avaldust.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes