07.11.2023 Teisipäev

Õpetajad peaministrilt palgatõusu osas mõistmist ei leidnud

Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) ei leidnud tänasel kohtumisel peaminister Kaja Kallasega mõistmist palga alammäära tõstmise osas.  

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: kajakallas.ee

EHL-i esimehe ja streigijuhi Reemo Voltri sõnul õpetajad loomulikul tänavad peaministrit, et viimane leidis kiirel ajal võimaluse neid vastu võtta. Õpetajad edastasid oma nägemuse oharidustöötajate olukorrast, kus probleemideks on konkurentsivõimeline töötasu, ülekoormus ja vähene uute õpetajate pealekasv.

"Sõnum valitsusjuhilt oli, et haridus on alati prioriteet ja lisarahastust antakse erinevatele valdkondadele. Küll aga ei leidnud me mõistmist palga alammäära tõstmise osas ega ka sellest, et isegi maksuküüru kaotamisega, kus valitsuse hinnangul jääb justkui rohkem raha kätte, ei muutu õpetajate palkade konkurentsivõimelisus. Samuti on eksitav kasutada niiöelda keskmise õpetaja tasu argumenti, kuna need tulevad enamasti ülekoormuse ja/või lisatasude arvelt. Seda on EHL rõhutanud juba korduvalt," ütles Voltri.

Tema sõnul oli üldine foon peaministri poolt, et riigil raha ei ole ja nii ongi. "Et me ju niigi panustame ja õpetajate palk ju tõuseb ainukesena. Tõsi ta on, see on 1,77 protsenti ehk brutos ligi 30. eurot. See ei kata ära isegi inflatsiooni ja väga paljudelt õpetajatelt on tulnud signaal, et tegemist on pigem narrimisega ning demagoogiaga," rääkis Voltri. 

Tema sõnul mõistavad õpetajad, et riigi finantsolukord on keeruline, aga küsimus on siiski prioriteetides. "EHL-i järgmine kohtumine on reedel riikliku lepitaja vahendusel, kus osaleb ka haridus- ja teadusministeerium ning Eesti Linnade ja Valdade Liit. Oleme endiselt optimistlikud, et läbirääkimised annavad soodsa tulemi. Oma sõnumi võimendamiseks oleme kuulutanud reede hommikuks välja tunniajase hoiatusstreigi, järgides kõiki seaduses ette nähtud protseduure," lisas Voltri. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference