25.11.2020 Kolmapäev

Nõuded teenuseosutajatele seoses tööturuteenuste korraldamisega

Vabariigi Valitsuse  kehtestas 23.11.2020  koroonaviiruse SARS-Cov-2 leviku vastased piirangud, millest tulenevalt palub töötukassa tööturuteenuste osutamisel lähtuda järgnevast:

Teenusel osalejad on kohustatud kandma maski või katma nina ja suu, välja arvatud juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, erivajaduse, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.
Teenusel osalejad on kohustatud kandma maski või katma nina ja suu, välja arvatud juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, erivajaduse, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik. Foto: pexels

1. Teenuse osutamise ajal kehtivate koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuete täitmise eest vastutab teenuseosutaja. 

2. Tallinnas ja Harjumaal ning Ida-Virumaal grupiteenuste (tööturukoolitus, tööklubi, tööharjutus, psühholoogiline, võla- ja sõltuvusnõustamine, kogemusnõustamine, tööalane rehabilitatsioon, kaitstud töö) osutamisel:

  • võib silmast-silma kohtumisel grupis olla kuni kümme osalejat ja juhendaja; teenuse läbiviija peab tagama, et omavahel ei puutu kokku erinevad grupid;
  • teenusel osalejad on kohustatud kandma maski või katma nina ja suu, välja arvatud juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, erivajaduse, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik;
  • ühiskasutatavaid esemed tuleb desinfitseerida pärast igakordset kasutamist;
  • teenuse osutaja peab tagama desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmise vastavalt Terviseameti juhistele.

2.1. Kui hankelepingu kohaselt on Tallinnas ja Harjumaal ning Ida-Virumaal osutatava teenuse grupi suurus üle kümne osaleja, korraldab töötukassa koostöös teenuseosutajaga teenuse jätkamise kõigile või osadele osalejatele kaugnõustamise või -õppe vormis. Kui teenust ei ole võimalik kaugnõustamise või -õppe vormis läbi viia, peatab töötukassa teenuse osutamise kuni piirangute ära langemiseni ning lepingu perioodi pikendatakse peatatud aja võrra.   

3. Teenuse osutaja tagab, et koolitaja/juhendaja/nõustaja ei osuta teenust haigena ning palub haigusnähtudega klientidel lahkuda teenuselt ja pöörduda perearsti poole.

3.1 Teenuse osutaja teavitab töötukassa kontaktisikut koolitaja/juhendaja/nõustaja või teenusel osaleja COVID-19 haigestumisest (test oli positiivne), mis juhul:

  • võimalusel jätkatakse teenuse osutamist kaugnõustamise või -õppe vormis (töötukassa maakondlik osakond korraldab koostöös teenuseosutajaga);
  • kui teenust ei ole võimalik kaugnõustamise või -õppe vormis läbi viia, peatab töötukassa teenuse osutamise grupile (individuaalsel teenusel konkreetsele kliendile)  Terviseameti määratud tähtajani;
  • teenuse osutaja  koostöös Terviseametiga informeerib teenusel osalejat/osalejaid kokkupuutest nakatunud inimesega.  

Töötukassa palub abi ja mõistvat suhtumist, et vähendada viiruse tõttu tekkivaid ohte inimestele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255