04.08.2016 Neljapäev

Muutus töövõimetuslehtede käitlemise kord

1. juulil jõustunud töövõimereformiga seonduv ravikindlustuse seaduse muudatus mõjutab ka haigusjuhtumite pikendamise korda, teatas sotsiaalkindlustusamet.

Pikaajalise töövõimetuslehe pikendamise otsuse teeb nüüd raviarst
Pikaajalise töövõimetuslehe pikendamise otsuse teeb nüüd raviarst Foto: PM

Oluline muutus on see, et sotsiaalkindlustusameti pädevusse ei kuulu enam üle 120-päevase (tuberkuloosi korral üle 178-päevase) haigusjuhtumi pikendamise otsuse tegemine – otsuse töövõimetuslehe pikendamise kohta langetab raviarst.

Alates 1.juulist on kõigil töötavatel kindlustatutel õigus saada haigushüvitist kuni 182 järjestikust kalendripäeva, tuberkuloosi korral kuni 240 järjestikust kalendripäeva, mille tegeliku kestuse üle otsustab raviarst. Kui töövõimetuslehe aeg on ammendunud ja inimese töövõime ei ole taastunud, on inimesel õigus taotleda töötukassas töövõime hindamist.

1. juulist hindab uute pikaajalise tervisekahjustusega inimeste töövõimet töötukassa. 2016. aastal hindab töötukassa töövõimet üksnes nendel inimestel, kellel pole viimase kuue aasta jooksul ehk pärast 1. juulit 2010 püsivat töövõimetust määratud.

Kui inimesel on praegu püsiv töövõimetus ja korduvhindamise tähtaeg saabub 2016. aastal, tuleb inimesel endiselt pöörduda sotsiaalkindlustusametisse, kus hinnatakse tema töövõimekaotust ja määratakse töövõimetuspensioni senistel põhimõtetel. Kui inimese töövõime on osaline või töövõime puudub, on ta ka ravikindlustatud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes