Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

04.08.2016 Neljapäev

Muutus töövõimetuslehtede käitlemise kord

Pikaajalise töövõimetuslehe pikendamise otsuse teeb nüüd raviarst
Pikaajalise töövõimetuslehe pikendamise otsuse teeb nüüd raviarst PM

1. juulil jõustunud töövõimereformiga seonduv ravikindlustuse seaduse muudatus mõjutab ka haigusjuhtumite pikendamise korda, teatas sotsiaalkindlustusamet.

Oluline muutus on see, et sotsiaalkindlustusameti pädevusse ei kuulu enam üle 120-päevase (tuberkuloosi korral üle 178-päevase) haigusjuhtumi pikendamise otsuse tegemine – otsuse töövõimetuslehe pikendamise kohta langetab raviarst.

Alates 1.juulist on kõigil töötavatel kindlustatutel õigus saada haigushüvitist kuni 182 järjestikust kalendripäeva, tuberkuloosi korral kuni 240 järjestikust kalendripäeva, mille tegeliku kestuse üle otsustab raviarst. Kui töövõimetuslehe aeg on ammendunud ja inimese töövõime ei ole taastunud, on inimesel õigus taotleda töötukassas töövõime hindamist.

1. juulist hindab uute pikaajalise tervisekahjustusega inimeste töövõimet töötukassa. 2016. aastal hindab töötukassa töövõimet üksnes nendel inimestel, kellel pole viimase kuue aasta jooksul ehk pärast 1. juulit 2010 püsivat töövõimetust määratud.

Kui inimesel on praegu püsiv töövõimetus ja korduvhindamise tähtaeg saabub 2016. aastal, tuleb inimesel endiselt pöörduda sotsiaalkindlustusametisse, kus hinnatakse tema töövõimekaotust ja määratakse töövõimetuspensioni senistel põhimõtetel. Kui inimese töövõime on osaline või töövõime puudub, on ta ka ravikindlustatud.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes