gif Company 930x140 ee

 

28.03.2018 Kolmapäev

Maxima plaanib tänavu suurendada palgafondi 7-8 protsendi võrra

Maxima Eesti tõstis mullu palgafondi 10 protsendi võrra ning plaanib seda tänavu tõsta 7-8 protsendi võrra, palgakasvu tõukab tagant tööjõupuudus teenindussektoris.

Maxima Eesti tegevjuhi Vygintas Šapokase sõnul tingib palgakasvu peamiselt tööjõupuudus. "Meil peaks olema võimalik tuua inimesi Eestisse tööle riikidest, kus palgatase on madalam," ütles Šapokas ajakirjanikele.

Šapokas märkis, et tööpuuduse juures on probleemiks veel ka vähese keeleoskusega töötajad, kuid seda muret ei saa kiiresti lahendada. "See probleem ei kao kiiresti. Me pakume võimalusi keeleõppeks, õpetame töötajatele selgeks ka väljendid, mida kasutada klientidega suhtlemisel," märkis ta. Lisaks pakub Maxima töötajatele nii ettevõttesiseseid kui ka -väliseid võimalusi keeleõppeks.

Maxima kauplused olid tänavu jaanuari esimesel päeval suletud töötajatele vaba aja andmiseks. "Töötajad olid selle otsuse eest väga tänulikud. Me veel mõtleme, aga kaalume seda ka mõne teise püha puhul," lisas Šapokase.

Maxima jaekett tegutseb Eestis alates aastast 2004. Selle koosseisu kuulub 76 kauplust, millest 53 on kodukauplused, 19 supermarketid ja kolm hüpermarketid.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes