18.11.2015 Kolmapäev

Maksuamet kaotab järgmisest aastast 168 töökohta

Maksu- ja tolliamet (MTA) andis rahandusministeeriumile teada, et alates järgmise aasta jaanuarist kaotab MTA erinevatest osakondadest kokku 168 ameti- ja töökohta.

Töökorralduslikest ja struktuurimuudatustest sõltuvalt kaotab maksu- ja tolliamet hulga töökohti
Töökorralduslikest ja struktuurimuudatustest sõltuvalt kaotab maksu- ja tolliamet hulga töökohti Foto: PM

"Struktuuri ja koosseisu muutmise põhjuseks on maksu- ja tolliameti uued strateegilised suunad ning töökorralduslikud ja struktuurimuudatused erinevates osakondades," ütles MTA peadirektor Marek Helm kirjas rahandusministeeriumile.

Suurimad koondamised toimuvad kontrolliosakonnas, kus kaotatakse neli talitusejuhataja ametikohta, 14 juhtivrevidendi ametikohta, üks pearevidendi ametikoht ja 37 revidendi ametikohta ja kaks väärteomenetleja ametikohta.

Tollikorralduse osakonnast kaotatakse Põhja tollipunktis seitse vaneminspektori ametikohta ja kaks inspektori ametikohta seoses Muuga piiripunkti A-pääsla automatiseerimisega.

Lisaks kaob MTA juhtkonna otsealluvusest ühe juhiabi töökoht seoses töö vähenemisega.

Koondamisega kaasnevad ülesütlemise etteteatamistähtaja ja puhkusehüvitiste väljamaksed summas 465 000 eurot pluss maksud, mis hüvitatakse MTA töötasude eelarvest.

MTA-s on alates 1. jaanuarist 2016 seega 1512 teenistuskohta, teatas BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!