25.10.2017 Kolmapäev

Lihakombinaadi streikinud töötajad asutasid ametiühingu

Rakvere lihakombinaadi streikinud töötajad asutasid ametiühingu, Virumaa Teataja kirjutab, et selle liikmete arv kasvab iga päevaga.

Lihakombinaadi ametiühingu usaldusisik Andrus Saaremägi ütles, et alles loodud ametiühingu osakonnaga liitub iga päev uusi inimesi ja teisipäevaks oli neid üle kolmekümne. Osa nimesid ei olnud jõutud veel registreeridagi.

“Nüüd hakkas liikuma, meid kuuldi," ütles Saaremägi läbirääkimiste kohta. Kahe nädala pärast hakatakse rääkima juba konkreetsetest numbritest ja Saaremägi sõnul loodetakse palgatõusu juba selle aasta sees.

Saaremägi tõdes, et streik ei ole kõige parem moodus oma eesmärkide saavutamiseks. "Kui tööd ei tee, siis palka ka ei saa," selgitas ta. Seepärast loodetaksegi nüüd ametiühingu vahendusel leida mõlemaid pooli rahuldav lahend.

Eesti Ametiühingute Keskliidu sekretäri Artjom Arhangelski sõnul liiguvad läbirääkimised lihakombinaadi juhtkonna ja töötajate vahel positiivses suunas.

Arhangelski ütles, et pooled kuulasid teineteise ära ja ametiühing tegi ettepaneku, millele loodetakse kahe nädala pärast saada lihakombinaadi juhtkonnalt vastus. "Probleem on õhus – ja probleem on palk,” sõnas ta. Ta selgitas, et ametiühingud ei ole selleks, et tööandjatega tülli minna. Eesmärgiks on ikkagi tööandja ja töövõtja rahulolu.

Eelmisel teisipäeval alustasid Rakvere lihakombinaadi tapamaja liinitöötajad streiki, mida ettevõtte juhtkond pidas ebaseaduslikuks tööseisakuks. Päeva lõpus vallandati kolm inimest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!