24.05.2016 Teisipäev

Küsitlus: noored on valmis alustama miinimumpalgaga

Kuigi paljud noored unistavad miljonäri staatusest, siis ollakse karjääri hakul valmis alustama ka miinimumpalgaga, selgitas suurematel karjääriüritustel enam kui 1400 noore tulevikuplaane uurinud CV Keskus.

52% Eesti noortest plaanib saada miljonäriks
52% Eesti noortest plaanib saada miljonäriks Foto: PM

Värskest uuringust selgus, et 52% Eesti noortest plaanib saada miljonäriks ning selline ambitsioonikas soov viiks Eesti miljonäride arvu poolest maailmas TOP 20 riigi sekka. Veelgi enam, 78% noortest on oma unistuste nimel valmis karjääriteed alustama ning esimest ametit pidama Eesti miinimumpalga eest.

Eesti investori Raivo Heina sõnul on leviv idufirmade kultuur aga liialt noori eksitav. „Tööstusharu, et tulge istume 48 tundi garaažis ja saame miljonärideks, ajab noortel lihtsalt pead segi. Noortel ei ole veel maailmapilt välja kujunenud ja nad arvavadki, et sõrmenipsust ja üleöö see edukus tulebki. Teadmatus tekitab meis ju alati illusioone," rääkis Hein,.

Tema sõnul on tore, et Eesti start-up'idest mõned tõepoolest edukaks saavad, kuid tuleb mõista, et ka riskikapitalistid toidavad seda maailma illusioonidega, proovides ise rikkamaks saada. "Seega on väga kurb näha, et tuntud Eesti ettevõtted teevad kampaaniaid stiilis „tule saa üleöö äpiga miljonäriks"," ütleb Hein ja julgustas noori oma unistuste nimel igapäevaselt tööd tegema.

Miljonäriks saamise tõenäosust hindasid kõrgemalt noormehed – 57,5% meestest uskusid, et neist saavad tulevikus miljonärid. Neidudest hindas sama 48,2%. Töövaldkondade lõikes hindasid kõrgemalt miljonäriks saamise tõenäosust noored, kes plaanivad asuda tööle finants-, koolituse ja personalitöö-, merendus-, turundus- ja juhtimisvaldkondades. Kõige vähem tõenäoliseks pidasid miljonäriks saamist turismi-, klienditeeninduse-, tervishoiu- ja põllumajandussektoritesse tööle asuda plaanivatest noortest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255