15.07.2014 Teisipäev

Kruuse: erivajadusega inimesed ei ole tööandja jaoks enam lisakulu

Täna, 15. juulil, kohtuti Riigikogu sotsiaalkomisjonis tööandjate esindajatega, et arutada töövõimereformi eelnõud. Räägiti, kuidas muuta süsteemi tööandja vaatenurgast paremaks ja paindlikumaks.

Kruuse: erivajadusega inimesed ei ole tööandja jaoks enam lisakulu
Kruuse: erivajadusega inimesed ei ole tööandja jaoks enam lisakulu Foto: PM

68% tööandjatest on valmis tööle võtma vähenenud töövõimega inimesi, reformi üheks oluliseks osaks on julgustada ettevõtjaid veelgi, et valmisolek muutuks vähenenud töövõimega inimeste reaalseks tööle palkamiseks.

Kohtumisel tööandjatega rõhutas tervise- ja tööminister Urmas Kruuse, et töövõimereformi tulemusel ei ole erivajadus tööandja jaoks enam lisakulu ja erivajadusega inimesed on võrdsed töötajad. “Riigi pakutav toetus loob erivajadusega inimese palkamiseks soodsad tingimused. Juba praegu kehtivatele maksusoodustustele ja pakutavatele teenustele lisanduvad ka näiteks aastane palgatoetus, sõidutoetus, tugiisiku töötamise teenus ning korraldatakse ka koolitusi ja nõustamisi ettevõtetele, et tutvustada riigi poolt pakutavaid erinevaid teenuseid ja soodustusi,“ ütles minister Kruuse selgitades tööandjatele suunatud motivatsioonipaketti.

Praegu kehtivatest töötukassa meetmetest tööandjatele on näiteks tööruumide ja -vahendite kohandamine, antakse tasuta tehniline abivahend. Samuti maksab riik töövõimetuspensioni saava töötaja eest sotsiaalmaksu miinimumpalga ulatuses või maksuvaba hüvitis isikliku sõiduauto kasutamiseks kodu ja töökoha vahelisteks sõitudeks jne. Täpsemat infot pakutavate teenuste kohta leiate töötukassa kodulehelt.

Kohtumisel osalesid: AS Kalev, Selver AS, AS Seve Ehitus, Eesti Töötukassa, Eesti Tööandjate Keskliit, ISS Eesti AS ja Rahandusministeerium.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!