26.08.2020 Kolmapäev

Kindlustaja: tööandja maksab üha enam töötajate hambaravi eest

Üha enam Eesti ettevõtteid on otsustanud oma töötajate tervise kindlustada, et toetada nende tervist ja võimaldada neile vajadusel võimalikult kiiret ravi, ning kõige rohkem kasutavad inimesed seda võimalust hambaravi jaoks, selgub Seesam kindlustuse statistikast.

Tööandjate abiga on kergem hambad korras hoida.
Tööandjate abiga on kergem hambad korras hoida. Foto: pexels

Igale täiskasvanule on aastas ette nähtud 40 eurot riiklikku hambaravihüvitist, kus patsient ise tasub vähemalt 50 protsenti arvest ja seda hambaarstide juures, kellel on kehtiv leping haigekassaga. Ei ole saladus, et üle pika aja hambaarsti külastades võib visiit osutuda oluliselt kulukamaks. 

“Üldiselt võetakse võimalusel hambaravi jaoks ikka maksimaalne kindlustussumma, milleks võib olla olenevalt hüvitisest 100-400 eurot. Sinna hulka kuuluvad nii vastuvõtutasud, stomatoloogiline ravi, uuringud kui ka suuhügienisti teenused, näiteks hammaste pärlipesu,” sõnas Seesami tervisekindlustuse tootejuht Marit Raag.

Seesami esindaja toob välja, et lisaks hambaravile kasutatakse motivatsioonipaketi võimalusi aktiivselt ka taastusraviks ning vaktsineerimiseks. Eksperdi sõnutsi laekub tänaseks erinevaid kahjusid igapäevaselt 10 ringis.

“Nüüd on isegi märgata mõningat rahunemist. Kuna eriolukorra ajal oli juurdepääs meditsiiniteenustele piiratud, siis pärast piirangute lõppemist kasvas kahjude arv lausa hüppeliselt ning kahjuteadete arv meile mitmekordistus. Hetkel jäävad suurimad hüvitised umbes 400 euro juurde,” sõnab Raag.

Suuremaid operatsioone Seesamis hetkel küll registreeritud ei ole, aga sellisel juhul saab olla väljamakse kuni 4000 eurot, mille alla käivad nii voodipäeva tasud, tasulise palati kulud, uuringud ja kirurgilised operatsioonid ning arsti poolt määratud ravimid. Samuti on mitmed tööandjad sõlminud leppe, millega hüvitatakse ka töötajate kulutused arsti poolt määratud taastusravile – füsioteraapiale, ravivõimlemisele ja -massaažidele ja muule.

Meil on hea meel näha, et nii paljud ettevõtted Eestis tunnevad huvi oma töötajate tervisliku seisundi vastu. Tegelikult on see oluline mitte ainult inimese enda seisukohalt, vaid kogu ettevõtte “tervist” silmas pidades – terved ja õnnelikud inimesed saavad paremini firma käekäiku panustada, ei pea  töövõimetuspäevi võtma ning kui peakski juhtuma midagi tõsisemat, aitab tervisekindlustus kiiremini tööle naasta,

selgitab ekspert, miks nii paljud ettevõtted on otsustanud töötajate tervisekindlustuse kasuks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!