18.06.2020 Neljapäev

Kelmid üritasid Töötukassalt petta välja 100 000 eurot

Töötukassa kahtlustab rühma inimesi töötasu hüvitise väljapetmise katsetes kogusummas 100 000 eurot.

Kõik taotlused läbivad ka järelkontrolli.
Kõik taotlused läbivad ka järelkontrolli. Foto: pixabay

Kahtlustuse kohaselt on kuritegelik rühmitus erinevate ettevõtete alt proovinud saada korduvalt oma fiktiivsetele tööajatele töötasu hüvitist. Tööle on vormistatud inimesi, kelle andmed on kahtlustuse kohaselt mõnel juhul ka inimeste käest ostetud,

ütles töötukassa pressiesindaja Lauri Kool BNS-ile.

Tema sõnul on töötukassale laekunud ka vihjeid, kus kirjeldatakse raha lubamist selle eest, et võimaldatakse kasutada oma isikuandmeid töötasu hüvitise taotlemiseks läbi ettevõtte, kus tegelikult konkreetsed inimesed pole töötanud.

"Summa, mida on üritatud erinevate taotluste kaudu välja petta on hinnanguliselt 100 000 eurot. Töötukassa pole raha välja maksnud. Kogutud tõendid sellise tegevuse kohta esitas töötukassa eile pärastlõunal Põhja ringkonnaprokuratuurile," märkis Kool.

Kokku on tänase seisuga töötukassa töötasu hüvitist välja makstud ligi 229 miljonit eurot.  Hüvitist on saanud 136 000 inimest. Kõik taotlused läbivad ka järelkontrolli.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes