03.09.2015 Neljapäev

Kaubanduskett: jaekaubanduses on kauplustesse raske kogemustega töötajaid leida

Rimi Eesti Food sõnul on Eestis keeruline leida kogemustega teenindajaid ja seetõttu on ettevõte muutnud oma palgasüsteemi nii, et töötajatel oleks koolituste läbimisel võimalus rohkem teenida; kokku investeerib ettevõte töötajate koolitusse sel ja järgmisel aastal kuni 1,4 miljonit eurot.
Kaubanduskett: jaekaubanduses on kauplustesse raske kogemustega töötajaid leida
Kaubanduskett: jaekaubanduses on kauplustesse raske kogemustega töötajaid leida Foto: PM

Rimi Eesti Food tegevjuht Anders Torell ütles BNS-ile, et ta ei näeks Eesti kiiret keskmise palga kasvu probleemina, kui seda toetaks tootlikkuse kasv. "Ma näen seda kerge riskina, kui palku ei toeta tootlikkuse kasv, ja praegu ei kasva tootlikkus Eestis nii kiiresti," lisas Torell.

Torelli sõnul puudutab keskmise palga kasv siiski ka Rimi Eestit ja seetõttu on ettevõte käesoleval aastal muutnud ka palgasüsteemi. "Peame ka Rimis palgatõusule panustama, sest turult on keeruline leida kogemustega inimesi jaekaubandusse. Me oleme sel aastal ka palgasüsteemi ümber teinud, et suurendada nende inimeste palka, kellel on rohkem teadmisi," ütles ta.

"Oleme seega teinud poodides sellise palgaredeli, et töötajal on võimalik võtta koolitusi ja treeninguid, et saada rohkem kohustusi ja suurendada nii oma palka," märkis ta.

Töötajate koolitusse plaanib Rimi 2015. ja 2016. aastal investeerida 1-1,4 miljonit eurot ehk 500 000-700 000 eurot aastas.

Lisaks ehitab Rimi Eesti tänavu kokku 5655 ruutmeetrit ja järgmisel aastal 6900 ruutmeetrit uut poepinda. Kokku investeeritakse sellel aastal 8,8 ja järgmisel aastal 10 miljonit eurot, mis sisaldab ka olemasolevate poodide renoveerimist.

"Ma arvan, et kaubanduspindade osas valitseb turul disproportsioon, mida toetab ruutmeetrite arv inimese kohta. Kui vaadata toidukaupluste turgu, siis meil on selgelt väga suur kogus ruutmeetreid inimese kohta," ütles ta. "Samas, kui suudad selle pinnaga kasumit teenida, siis polegi see nii palju."

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes