09.05.2016 Esmaspäev

Ida-Virumaal saab nüüd taotleda töökoha loomise toetust

Esmaspäevast alates saavad Ida-Virumaal taotleda töökoha loomise toetust need ettevõtted, kes võtavad tööle vähemalt 20 Ida-Virumaal töötuna registreeritud inimest, kes on tööta olnud vähemalt kuus kuud.

Töökoha loomise toetuse saamiseks tuleb tööandjal esitada kirjalik avaldus töötukassa Ida-Viru osakonda
Töökoha loomise toetuse saamiseks tuleb tööandjal esitada kirjalik avaldus töötukassa Ida-Viru osakonda Foto: PM

Toetust makstakse töötu tähtajatu või vähemalt kuuekuulise tähtajaga töölepinguga tööle asumisel ning töö tegemise koht peab asuma Ida-Virumaal, teatas töötukassa.

Töökoha loomise toetuse suurus ühes kalendrikuus on 50% töötaja palgast, kuid mitte rohkem kui töötasu kahekordne alammäär (tänavu 860 eurot).

Töötukassa juhatuse liikme Pille Liimali sõnul on töökoha loomise toetuse eesmärgiks soodustada  Ida-Virumaal uute töökohtade loomist, et aidata tööle piirkonnas töö kaotanud inimesi ja vähendada suurt regionaalset tööpuudust.

Tegemist on ajutise toetusega, mida saab taotleda tänavu maist tuleva aasta 31. detsembrini.

2016. ja 2017. aastal kokku on töökoha loomise toetuse osalejate arvuks prognoositud 625 inimest ning toetusele kuluks 2 928 751 eurot.

Töökoha loomise toetuse saamiseks tuleb tööandjal esitada kirjalik avaldus. Digitaalselt allkirjastatud avalduse saab esitada e-postiga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või paberil töötukassa Ida-Virumaa osakonda.

Põhjalikumat infot toetuse kohta leiab aadressilt https://www.tootukassa.ee/content/tooandjale-ja-partnerile/tookoha-loomise-toetus

Valitsus kehtestas töökoha loomise toetuse aprillikuu lõpus. Märtsi lõpus oli Eesti keskmine registreeritud töötuse määr 5,1% ja Ida-Virumaal 12,4%.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference