15.10.2014 Kolmapäev

Eesti Posti töötajate palk tõuseb 5,8%

Eesti Posti töötajate palk tõuseb 5,8%
Eesti Posti töötajate palk tõuseb 5,8% PM

Täna, 15. septembtil, allkirjastasid AS Eesti Post, Eesti Side- ja Teenindustöötajate Ametiühingute Liit ning Transpordi Ametiühing kollektiivlepingu, mille tulemusel tõuseb alates tulevast aastast esmatasandi töötajate palk keskmiselt 5,8%.

"Mul on hea meel, et palgatõus puudutab eelkõige neid töötajaid, kelle palgad olid kõige väiksemad," ütles AS-i Eesti Post juhatuse esimees Aavo Kärmas.

Eesti Post ja ametiühingud leppisid kollektiivlepingu läbirääkimiste käigus kokku, et tuleva aasta esimesest jaanuarist tõusevad esmatasandi töötajate palgad keskmiselt 5,8%. Lisaks lepiti kokku kollektiivlepingu tingimused järgnevaks kolmeks aastaks. Palgatõus vaadatakse üle igal aastal. Kui eelmisel aastal lepiti läbirääkimistel kokku 4%-line palgatõus, siis tegelikkuses õnnestus esmatasandi töötajate palku mullu tõsta 5,3% ja viimase kolme aasta jooksul on palgad tõusnud kokku ligi 18%.

Kärmase sõnul olid läbirääkimised küll pingelised, kuid konstruktiivsed.

Eesti Side- ja Teenindustöötajate Ametiühingute Liidu juhatuse esimees Kadri Kangur sõnas, et läbirääkimised möödusid töises õhkkonnas ning kompromisside tulemusel saavutati kokkulepe. "Meie soovid olid kõrgemad kui ettevõtte võimalused, seega leidsime koos ettevõttega, et keskendume esmatasandi töötajatele. Just nendel ametikohtadel on palgatase täna kõige madalam ning vajab korrigeerimist. Leppisime tööandjaga kokku, et kõige suuremad palgatõusud, 6% ja enamgi ootavad ees kirjakandjaid ja klienditeenindajaid," selgitas Kangur.

Transpordi Ametiühingu juhi Jaan-Hendrik Toomeli kinnitusel on ka nemad sõlmitud kokkuleppega rahul. "Hea meel on tõdeda, et jõudsime kokkuleppele kullerite sissetulekute tõusus. Vaadates kogu transpordisektori arengut ja tööjõu situatsiooni, on see väga oluline."

AS Eesti Posti ja ametiühingute vahel sõlmitud kollektiivleping kehtib kolm aastat. Kollektiivlepingu tingimused kehtivad võrdselt nii ametiühingute liikmetele kui ametiühingutesse mittekuuluvatele töötajatele.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes