08.06.2022 Kolmapäev

Ametiühingud soovivad miinimumpalga ja maksuvaba tulu tõstmist

Ametiühingute Keskliit koos valdkondlike ametiühingutega käivitavad täna toetusallkirjade kogumise kampaania miinimumpalga ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmiseks 700 eurole soovitavalt juba 1. juulist.

Allkirju kogutakse tööpaikades, petitsioon.ee veebilehel ja suuremates linnakeskustes.
Allkirju kogutakse tööpaikades, petitsioon.ee veebilehel ja suuremates linnakeskustes. Foto: pixabay

Allkirju kogutakse tööpaikades, petitsioon.ee veebilehel ja suuremates linnakeskustes. 

Meeletu hinnatõus on viinud miinimumpalga teenijad meeleheitele. Kogu sissetulek kulub sundkulutustele ja ikka haigutab rahakotis vähemalt 120-eurone auk. Alampalga ja maksusoodustuse tõus 700 eurole annaks inimestele 96 eurot hõlpu,

seisab kampaaniatutvustuses petitsioon.ee lehel. 

Mai lõpus toimunud kolmepoolsel kohtumisel ametiühingute, tööandjate ja valitsuse esindajate vahel selgus, et partnerite huvipuuduse tõttu võib miinimumpalk jääda tõstmata ning hinnatõusudele ei paistnud leevendust ka tulumaksuvaba tulu tõusust. 

„Meil pole kombeks oma algatusi niisama pooleli jätta. Mõtlesime ja leidsime viisi, kuidas rahumeelselt, mõjusalt ja konstruktiivselt hinnatõusuprobleem riigikogu ja tööandjate ette tuua,“ ütles Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson. „Ei jäta jonni. Hinnatõusuprobleem peab saama enne sügist õiglase lahenduse, mistõttu kutsume kõiki inimesi allkirja andmisega oma toetust näitama.“ 

Aasta eest valminud miinimumpalga uuringu kohaselt mõjutab miinimumpalga tõus poolt tööturust ehk praegu kõiki töötegijaid kuni 1330-eurose kuupalgaga. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!