14.05.2020 Neljapäev

Ametiühingud: riik peab palgahüvitiseks lisaraha eraldama

Ametiühingute Keskliidu eeltingimused palgahüvitise jätkamiseks on raha lisamine meetmesse riigieelarvest ja tööandjate valmisolek aktsepteerida töötute olukorda parandavaid muudatusi töötuskindlustussüsteemis. 

Eile kogunenud töötukassa nõukogu otsustas toetada juunikuus senise töötukassa meetmega jätkamist, kuid tegi ettepaneku seniseid tingimusi veidi rangemaks muuta.
Eile kogunenud töötukassa nõukogu otsustas toetada juunikuus senise töötukassa meetmega jätkamist, kuid tegi ettepaneku seniseid tingimusi veidi rangemaks muuta. Foto: pixabay

Töötukassa nõukogu kuuest liikmest kaks nimetatakse ametiühingute keskorganisatsioonide, kaks Eesti Tööandjate Keskliidu ja kaks valitsuse poolt. Nõukogu eelistab otsuseid vastu võtta konsensuslikult.

Kolmapäeval kogunenud töötukassa nõukogu otsustas toetada juunikuus senise töötukassa meetmega jätkamist, kuid tegi ettepaneku seniseid tingimusi veidi rangemaks muuta.

"Seni toiminud palgahüvitise meede on ammutanud raha täies ulatuses töötukassa reservidest, millest kaks kolmandikku on kogunud töötajad töötute aitamiseks ja ühe kolmandiku tööandjad omapoolsete kohustuste solidaarseks katmiseks. Valitsus lisaraha tänaseni andnud ei ole," ütles Ametiühingute Keskliidu volikogu esimees Kaia Vask pressiteates.

Ta märkis, et toetusmeetme pikendamisel on keskliidu eeltingimuseks, et see ei tuleks enam töötute heaolu arvelt. "Ka valitsus peab raha sisse panema ja tööandjad aktsepteerima töötute toimetulekuks vajalikke parendusi," ütles ta.

Ametiühingute Keskliidu esimehe ja eilsest taas ka töötukassa nõukogu esimehe Peep Petersoni sõnul jätkuvad pingutused kooskõla saavutamiseks nii valitsuse rahastamisotsuse kui tööandjate heakskiidu saamiseks töötuskindlustushüvitise tõstmiseks ja makseperioodi võimalikuks pikendamiseks.

Vaja on nii palgahüvitist kui ka töötute toimetuleku parandamist. Loodan väga, et partnerid suudavad selles osas langetada ühise tasakaalustatud otsuse,

ütles Peterson. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes