07.07.2016 Neljapäev

75 protsenti Eesti elanikest on valmis töötama väljaspool pealinna

CV Keskuse värske küsitluse kohaselt on 75,1% eestimaalastest valmis töötama väljaspool pealinna, kui leitakse sobivate tingimustega töö.

Kodukontori töö muutub järjest populaarsemaks
Kodukontori töö muutub järjest populaarsemaks Foto: PM

„Väide, et rahvusvaheline kogemus näitab, et kolimise tõttu vahetub asutuses välja üle 90% töötajaid, kuna enamik pole nõus töö pärast väiksemasse linna või suisa maale kolima, ei pruugi Eestis paika pidada,“ ütles CV Keskuse Balti riikide kommunikatsioonijuht Henry Auväärt pressiteate vahendusel.

75,1% vastanutest leidis, et nn „maale“ tööle minemine pole probleem, kui seal leitakse endale praegusega võrdväärne töö või tööandja töökorraldust paindlikumaks muudab. „Seega peaksid riigireformi läbiviijad kaaluma, kui palju vabadust nad riigitöötajatele on nõus lubama – kas kodust töötamine oleks aktsepteeritav,“ lisas Auväärt.

„Praegu asub 10% tööpakkumistest väljaspool tõmbekeskusi – seega peavad paljud tööotsijad kolima linnadesse ainult töö pärast. Riigireformi puhul võiks rääkida ka tagasirändest maapiirkondadesse, kus paljud töövõtjad saaksid naasta oma kodukohta,“ märkis kommunikatsioonijuht.

Küsitluses osales 1372 inimest, kellelt uuriti, kas nad oleksid valmis töötama väljaspool Harjumaad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!