06.02.2023 Esmaspäev

Veebruaris makstakse uuendatud peretoetusi esimest korda

Sotsiaalkindlustusamet tuletab meelde, et veebruaris makstakse uuendatud peretoetusi esimest korda ning jaanuari- ja veebruari toetuste vahe makstakse tagasiulatuvalt hiljemalt 31. maiks.  

Esimese ja teise lapse toetus ning üksikvanema lapse toetus on 80 eurot.
Esimese ja teise lapse toetus ning üksikvanema lapse toetus on 80 eurot. Foto: pixabay

Esimese ja teise lapse toetus ning üksikvanema lapse toetus on 80 eurot. Lapsetoetus alates kolmandast lapsest on endiselt 100 eurot. Lasterikka pere toetus kolme kuni kuue lapse eest 650 eurot ning seitsme ja enama lapse eest 850 eurot. 

Sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna juhataja Kati Kümnik kinnitas, et väljamaksed jätkuvad tavapäraselt neile lastele ja peredele, kes ka varemalt toetusi said.

“Erandiks on need lastega pered, kus peretoetuste maksmine lõppes, kuna alla 19-aastased lapsed ei jätkanud õpinguid. Neil tekib taas õigus peretoetustele, mõnel juhul ka lasterikka pere toetusele. Samuti on erandiks need pered, kus tekib õigus lasterikka pere toetuse sujuvaks lõpetamiseks. Nendel juhtudel teeme väljamaksed 1. jaanuari kuni 31. märtsi perioodi eest tagasiulatuvalt hiljemalt 31. märtsiks,” selgitas Kümnik.   

Uue perehüvitiste seaduse valguses tuletab sotsiaalkindlustusamet meelde, et kui peres kasvavad koos eelmistest suhetest lapsed, saab peretoetuste õiguse üle anda teisele perevanemale, kui ollakse abielus. Kui abielus ei olda, siis on tingimuseks ühise lapse peres kasvatamine. Korraga saab laps kuuluda vaid ühe pere koosseisu. 

Kui peres soovitakse toetuse saajat vahetada, siis seda saab teha vanemate kokkuleppe alusel sotsiaalkindlustusameti iseteeninduses, klienditeenindustes või meili teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..">. Uuele saajale hakatakse perehüvitisi maksma järgmisest kalendrikuust.  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255