11.05.2022 Kolmapäev

Perehüvitistest värsketele vanematele

Riik pakub lapsevanematele mitmesuguseid puhkusi ja hüvitisi, et vanemad saaksid rohkem lastele keskenduda ning tööd ja pereelu paindlikumalt ühendada. Artikkel annab ülevaate, milliseid hüvitisi pere enne ja pärast lapse sündi saab.

Helen Maria Raadik, sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna äriteenuste talituse nõunik
Helen Maria Raadik, sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna äriteenuste talituse nõunik Foto: erakogu

Värsked vanemad ei pea ise muretsema, kas ja kuidas nad oma hüvitisi saavad. Sotsiaalkindlustusamet annab vanemale ennetavalt teada, millist riigi poolt makstavat perehüvitist, kust ning kuidas ta lapse sünniga seoses saama hakkab ning ametis arvutatakse juba ette ära, kui suur saab vanema toetus või hüvitis olema. Sotsiaalkindlustusamet annab värsketele lapsevanematele teada, millistele perehüvitistele neil on õigus. Seega ei pea lapsevanem muretsema, et tal jääb midagi oma teadmatusest saamata.

Vanematele antakse nende hüvitistest teada e-kirja teel. Et vanematega saaks ühendust, soovitab sotsiaalkindlustusamet oma kontaktandmed iseteeninduses üle vaadata ja neid vajaduse korral uuendada. Siis saab olla kindel,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!