04.05.2021 Teisipäev

Valitsus jätkab turismisektori toetamist ka mais

Valitsus andis täna nõusoleku ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti plaanile pikendada toetuste maksmist turismisektorile ka maikuu eest.

Riik maksab toetust näiteks majutus- ja toitlustusettevõtjatele, spaadele, veekeskustele, reisiettevõtjatele.
Riik maksab toetust näiteks majutus- ja toitlustusettevõtjatele, spaadele, veekeskustele, reisiettevõtjatele. Foto: pixabay

"Alates 3. maist lubasime avada poed ja piiratult restoranide väliterrassid. Kahjuks ei ole pandeemia piisavalt taandunud, et avada kogu majandus täismahus, seega jätkame toetuste maksmist ettevõtetele ka maikuu eest," selgitas minister Sutt pressiteates.

Olen palunud Euroopa Komisjoni asepresident Margrethe Vestagerilt meie taotluse võimalikult kiiret menetlust ja ta on seda mulle ka lubanud. Nii pea, kui riigiabiluba on olemas, alustab EAS taotluste vastuvõtmist ja toetuste väljamaksmist,

kinnitas ta. 

Riik maksab maikuu eest toetust majutus- ja toitlustusettevõtjatele, spaadele, veekeskustele, reisiettevõtjatele, nõupidamiste ja messide korraldajatele, turismiteenuse pakkujatele ja juhuvedusid tegevatele bussifirmadele varem kinnitatud 44 miljoni euro suurusest toetuste paketist.

Toetuste perioodi pikenemine ei laiene esmaspäevast avatud jaekaubandusettevõtetele, kes saavad toetust märtsi ja aprilli eest.

"Jaekaubandusel läks märtsis ja aprillis oodatust paremini ja ettevõtjate hulk, kellel käive langes üle 30 protsendi ja enam, on olnud oodatust väiksem," märkis Sutt, lisades, et just see andis võimaluse jätkata turismisektori toetamist, kellele maist tegevuspiirangud veel ei leevene.

Olenevalt sihtrühmast on toetuse suurus endiselt 60, 70 või 90 protsenti ettevõtja märtsi, aprilli ja mai, jaekaubanduse ettevõtja puhul märtsi ja aprilli tegevuskuludest, mis on kohandatud ettevõtte käibelangusega. Toetuse saamise tingimuseks on käibekadu vähemalt 30 protsenti tänavu märtsis võrreldes 2019. aasta jaanuari kuni detsembri perioodiga.

Turismiteenuse pakkujale on toetuse tingimuseks, et 2020. aasta jaanuarist kuni selle aasta veebruarini oleks tasutud tööjõumaksud vähemalt 3000 eurot. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) hakkab toetuse taotlusi vastu võtma maikuu teises pooles pärast Euroopa Komisjoni riigiabiloa saamist.

Praeguseks on riik ministeeriumi teatel COVID-19 kriisis toetanud läbi EAS-i kokku 4134 ettevõtet summas 33,8 miljonit eurot. Lisaks on EAS-is hetkel väljamaksmisel kriisitoetusi summas 9,7 miljonit eurot hinnanguliselt 400 ettevõtjale.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!