12.05.2021 Kolmapäev

Eelarvekomisjon toetas 4,5 miljoni eraldamist Eesti turismisektorile

Euroopa Parlamendi eelarvekomisjon toetas ettepanekut eraldada Eestile 4,5 miljonit eurot, et toetada turismisektori töötajaid ja füüsilisest isikust ettevõtjaid, kes kaotasid koroonapandeemia tõttu oma töö.

Euroopa Parlament peab toetuse andmise veel heaks kiitma 17.-20. mail toimuval täiskogu istungil.
Euroopa Parlament peab toetuse andmise veel heaks kiitma 17.-20. mail toimuval täiskogu istungil. Foto: pixabay

Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul on vajalik, et Eesti kasutaks targalt ära kõiki võimalusi töö kaotanud inimeste toetamiseks.

Paraku ei ole ka tõenäoline, et turismi majandusharud kriisist väga kiiresti taastuksid. Võib-olla juhtub see alles kahe kuni nelja aasta pärast,

ütles ta pressiteates.

Toetusmeede läheb kokku maksma 7,5 miljonit eurot, millest 4,5 miljonit tuleb Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist (EGF) ja ülejäänud maksab Eesti riik. EGF-i kaasrahastatud meetmeteks on näiteks tööotsimise nõustamine, praktikavõimalused ja koolitused ning ettevõtluse alustamise toetamine.

Euroopa Parlament peab toetuse andmise veel heaks kiitma 17.-20. mail toimuval täiskogu istungil.

Fondi eesmärk on anda abi inimestele, kes on kaotanud töö üleilmastumisest tulenevate maailmakaubanduse suurte struktuurimuutuste tõttu, näiteks üleilmse majandus- ja finantskriisi tõttu või juhul, kui suurettevõte suletakse või tootmine viiakse Euroopa Liidust välja.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!