10.01.2019 Neljapäev

Valitsus annab koolidele toetusfondist 342 miljonit eurot

Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks 2019. aasta riigieelarvesse kavandatud kohalike omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks ette nähtud toetusfondi vahendite jaotamise summas 342 miljonit eurot. Toetust saab kasutada õpetajate, direktorite ja õppealajuhatajate tööjõukuludeks ja täienduskoolituseks, koolilõunaks, õppekirjanduseks ning tõhustatud ja eritoe tegevuskuludeks, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

2018. aastaga võrreldes on toetuste kogumaht kasvanud 28 miljoni euro võrra, sealjuures õpetajate tööjõukulude toetus kerkis 26 miljonit eurot ning tõhustatud ja eritoe tegevuskulu toetus 1 miljon eurot.

Õpetajate tööjõukulude toetuse kasv toetab valitsuse tegevusprogrammis seatud eesmärki tõsta õpetajate palk 120 protsendini keskmisest palgast.

Toetuse suurenemine on seotud õpilaste arvu kasvuga, mis on kasvanud 1 protsendi võrra, ja õpetaja töötasu alammäära suurenemisega. Alates 2019. aastast on õpetajate töötasu alammääraks täistööajaga töötamise korral 1250 eurot, mullu oli see 1150 eurot. Iga õpetaja arvestusliku ametikoha kohta antakse toetust alammäärast ligikaudu 20 protsentirohkem. Seega on võimalik õpetaja keskmise brutopalga suurenemine ligikaudu 1500 euroni kuus.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes