04.06.2020 Neljapäev

Tööturult eemale jäänuid aitavad ühendused saavad toetust

Riigi Tugiteenuste Keskus avab homme kolm taotlusvooru organisatsioonidele, kes pakuvad tuge ja abi tööturult eemale jäänud inimestele tööle naasmiseks. 

Toetust antakse projektidele, mis tõstavad mittetöötavate ja mitteõppivate inimeste konkurentsivõimet tööturul, teatas keskus.
Toetust antakse projektidele, mis tõstavad mittetöötavate ja mitteõppivate inimeste konkurentsivõimet tööturul, teatas keskus. Foto: pixabay

Toetust antakse projektidele, mis tõstavad mittetöötavate ja mitteõppivate inimeste konkurentsivõimet tööturul, teatas keskus. Toetusmeede on jaotatud kolme tegevuse vahel vastavalt sihtgruppidele.

Eraldi toetatakse 55-aastaseid ja vanemate inimeste tööturu püsimist ning sinna naasmist. Samuti on eraldi taotlusvoor noortegarantii tugisüsteemi abil tuvastatud mitteaktiivsete 16-26-aastasete noorte õppima või tööle minemise toetamiseks.  Kõige laiemasse sihtgruppi kuuluvad teiste seas noored, pikemat aega töötud, lapsega pikalt kodus viibinud lapsevanemad,  vanglast vabanenud inimesed ja ka eestikeelsesse töökeskkonda tööle asuvad muukeelsed inimesed.

Toetust saavad taotleda juriidilised isikud, riigiasutused ja kohalikud omavalitsused. Ühel taotlejal on võimalus esitada taotlus ka mitmesse vooru.

Keskuse tööelu talituse juhataja Ülle Luide sõnul aitavad kõige paremini inimesi need projektid, mille mõju nähakse ette pikemaajaliselt.

Hea viis selleks on ette mõelda, kuidas järk-järgult sihtgruppi erinevate tegevuste vahel kogu aeg aktiivsetena hoida. Peab olema selge nägemus, mida soovitakse projekti tegevustega ära teha ja mis saab siis, kui projekt lõppeb,

ütles Luide.

Riigi Tugiteenuste Keskuse tööturuteenuste taotlusvoorud avanevad korraga 5. juunil. Vanemaealiste inimeste abistamiseks loodud voor on avatud kuni 17. augustini ning ülejäänud kaks vooru on avatud kas tuleva aasta 31. detsembrini või kuni tegevuse eelarve ammendumiseni.

Taotlusvoore rahastab Euroopa Sotsiaalfond. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes