28.10.2021 Neljapäev

Riik kompenseerib kõigile elektritarbijatele võrgutasust 50 protsenti

Valitsus kinnitas täna elektrihinna tõusu tõttu välja töötatud toetuse põhimõtted, millega kompenseeritakse kõigile tarbijatele võrguteenuse tasust 50 protsenti; soodustus kehtib oktoobrist märtsini tarbitud elektri kohta ja meetme maht on üle 88 miljoni euro. 

Ministri sõnul ei pea sodustuse saamiseks tarbijad ise omalt poolt midagi tegema ega kuskile pöörduma.
Ministri sõnul ei pea sodustuse saamiseks tarbijad ise omalt poolt midagi tegema ega kuskile pöörduma. Foto: pixabay

"Elektrihinna tõus puudutab paratamatult meid kõiki, nii kodutarbijaid kui ka ettevõtteid. Et järsult kasvanud elektriarved rahakotile ootamatult suureks koormaks ei osutuks, toetab riik olukorra leevendamiseks kõiki elektritarbijaid läbi võrguteenuse kulu osalise katmise," ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas pressiteates. 

Ministri sõnul ei pea sodustuse saamiseks tarbijad ise omalt poolt midagi tegema ega kuskile pöörduma, oktoobrikuu elektriarve laekub teenusepakkujatelt kõigile juba poole väiksema võrguteenuse tasuga. 

Jaotusvõrguettevõtjatele kompenseerib pool võrguteenuse tasudest SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Riigieelarvest kulub selleks hinnanguliselt üle 88 miljoni euro.

Aas märkis, et praeguses globaalse energiakriisi olukorras pole hindade vähendamiseks väga häid kiireid lahendusi. "Eksperdid väidavad, et olukord peaks stabiliseeruma kevadel, seni saame tegeleda nii-öelda tulekahju kustutamisega. Pikemas perspektiivis peame selliste olukordade vältimiseks jätkama jõuliselt kohapealse taastuvenergia tootmise arendamisega, et tulevikus ei peaks enam kasutama kalleid fossiilseid kütuseid," ütles minister.

Energiahindade tõusu mõjude leevendamiseks töötas rahandusministeerium lisaks välja ka toetuse vähemkindlustatud leibkondadele elektri-, gaasi- ja kaugküttearvete tasumiseks, mida arutatakse neljapäevasel valitsuse kabinetiistungil.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!