06.01.2021 Kolmapäev

Reisilaevad saavad neljanda kvartali toetusi taotleda 10. jaanuarini

Möödunud aasta neljanda kvartali sotsiaal- ja tulumaksu põhine reisilaevade toetuse eelarve jääk on veidi üle 1,15 miljoni euro ning selle perioodi eest saab transpordiametile taotlusi esitada kuni 10. jaanuarini.

Toetusmeetmete eesmärk on hüvitada laevandusettevõtjatele tööjõukulusid, et säilitada töökohti merendussektoris, teatas transpordiamet.
Toetusmeetmete eesmärk on hüvitada laevandusettevõtjatele tööjõukulusid, et säilitada töökohti merendussektoris, teatas transpordiamet. Foto: pexels

2020. aasta oktoobris jõustus majandus- ja taristuministri määrus, mis kinnitas rahvusvahelise reisilaevanduse sotsiaal- ja tulumaksu osalise tagasimaksmise tingimused. Toetusmeetmete eesmärk on hüvitada laevandusettevõtjatele tööjõukulusid, et säilitada töökohti merendussektoris, teatas transpordiamet. 

Eesti sai tööjõukulude hüvitamiseks Euroopa Komisjonilt riigiabi loa eelmise aasta augusti lõpus, et võimaldada Euroopa Majanduspiirkonnas rahvusvahelisi regulaarreise tegeval ettevõtjal taotleda transpordiametilt maksude osalist tagasimaksmist. 

Riigiabi luba hõlmab endas võimalust kasutada toetust ka järgmisel kolmel aastal, kui selleks on vajadust. 2020. aasta kolmandas kvartalis jagati toetusi ligikaudu 2,5 miljoni euro eest. 2021. aastal on toetuse summa 7,7 miljonit eurot.

2021. aasta taotluste eelarveperioodil kehtivad toetuse jagamisel uued tingimused, muu hulgas ühtlustub taotluse esitamise tähtaeg 10. kuupäevale ja seatakse töötasu ülempiir.

Määruse uus redaktsioon näeb ette ka regulatsiooni juhuks, kui toetuse eelarvelistest vahenditest ei piisa kõikide taotluste rahuldamiseks. Sellisel juhul jaotatakse eelarvelised vahendid nõuetele vastavate taotluste vahel proportsionaalselt nende osakaaluga nõuetele vastavate taotluste kogusummast.

Laevandusettevõtja saab toetust taotleda kord kvartalis ning taotlusi hindab ning maksab transpordiamet. Hindamine toimub koostöös maksu- ja tolliametiga, kes kontrollib maksuvõla puudumist ning seda, kas taotleja on maksnud töötasu ühenduse laevapere liikmetele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!