gif Company 930x140 ee

 

09.09.2016 Reede

Puu- ja köögiviljakasvatajad saavad taotleda erakorralist abi

Toetust saavad taotleda ka õunakasvatajad
Toetust saavad taotleda ka õunakasvatajad Foto: PM

Eesti puu- ja köögiviljakasvatajatel on nüüd võimalik taotleda Euroopa Liidu finantsabi kokku kuni 3000 tonni puu- ja köögivilja turult kõrvaldamise, toorelt koristamise või koristamata jätmise eest.

Erakorralise abi meede on avatud alates tänavu 9. septembrist kuni 30. juunini 2017 või kuni 3000 tonni suuruse koguse täitumiseni, teatas maaeluministeerium.

Puu- ja köögiviljakasvatajad saavad abi Venemaa poolt Euroopa Liidu toiduainete sisseveo keelustamisest tingitud kahjude osaliseks hüvitamiseks. Lähemalt leiab toetuse taotluse kohta infot maaeluministri määrusest, mis jõustus reedel.

Toetuse alla käivad järgmised puu- ja köögiviljad: porgand, peakapsas, lill- ja spargelkapsas, seened (perekonnast Agaricus), tomat, kurk (sh kornišonid), vaarikas, must sõstar, punane sõstar, valge sõstar, karusmari, jõhvikad, mustikad, pohlad, ploomid, maguskirsid, õunad ja pirnid.

Tekkinud kahjude hüvitamist soovivad puu- ja köögiviljakasvatajad peavad sellest eelnevalt teavitama põllumajandusameti taimetervise ja aianduse osakonda, kes viib läbi vajaliku kohapealse kontrolli. Pärast seda tuleb toetuse taotlus esitada põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametile.

Maaeluministeeriumi teatel makstakse toetus välja hiljemalt tuleva aasta 30. septembriks.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes