01.12.2021 Kolmapäev

PRIA kinnitas 2021. aasta otsetoetuste ühikumäärad

Täna kinnitas põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) tänavu makstavate otsetoetuse ühikumäärad, otsetoetuste jaoks eelarves üle 190 miljoni euro.

Toetuste esimeste maksete tegemisega alustab PRIA järgmisel nädalal ja toetused makstakse toetusesaajatele välja hiljemalt jõuludeks.
Toetuste esimeste maksete tegemisega alustab PRIA järgmisel nädalal ja toetused makstakse toetusesaajatele välja hiljemalt jõuludeks. Foto: pixabay

Toetuste esimeste maksete tegemisega alustab PRIA järgmisel nädalal ja toetused makstakse toetusesaajatele välja hiljemalt jõuludeks, teatas amet.

Ühtseks pindalatoetuseks on 2021. aastal määratud 129,76 eurot hektari kohta, kliimat ja keskkonda säästvate põllumajandustavade toetuseks 59,18 eurot hektari kohta, noore põllumajandustootja pindalapõhine toetus on 64,88 eurot hektari kohta ja puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetus 302,30 eurot hektari kohta.

Samuti määras PRIA piimalehma kasvatamise otsetoetuseks 218,91 eurot looma kohta. Saaremaal, Hiiumaal, Muhus, Kihnus ja Ruhnus on piimalehma kasvatamise otsetoetus aga 198,43 eurot looma kohta. Ute ja kitse otsetoetus on 17,43 eurot loom.

Ühikumäärad arvestas PRIA välja, lähtudes taotletud ühikute hulgast, läbiviidud kontrollide tulemustest ja toetusteks eraldatud eelarvetest.

Andmeid enda toetuse laekumise kohta saab taotleja vaadata e-PRIA teenuses niipea, kui PRIA on tema maksekorralduse kinnitanud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!