28.01.2022 Reede

Omanike liit pärib eramute energiatõhususe rahastamise kohta

Eesti Omanike Keskliit saatis majandusministritele päringu kavandavate energiatõhususe meetmete rahastamisvõimaluste kohta.

Omanike keskliit leiab, et energiatõhususe suurendamiseks on oluline kogu maja rekonstrueerimine.
Omanike keskliit leiab, et energiatõhususe suurendamiseks on oluline kogu maja rekonstrueerimine. Foto: pixabay

Omanike keskliidu juhatuse esimehe Priidu Pärna sõnul on nii majandus- ja taristuminister Taavi Aas kui ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt rääkinud väikeelamute energiatõhususe suurendamise vajalikkusest ning erakorralistest toetusmeetmetest, mainides kumbki 3,7 miljonit eurot, mis on juba 2022. aasta eelarvesse planeeritud. 

Liit tunneb huvi, kas 2022. aasta eelarvelisi vahendeid eramute energiatõhususe meetmesse on plaanis suurendada ning kas eraldi avatakse mitu meedet, nii väikeelamute rekonstrueerimiseks kui päikesepaneelide rajamiseks, ja kuidas jagunevad sel juhul eelarvevahendid, selgitas Pärna pressiteate vahendusel.

Pärna märkis, et liidu liikmed on ootamatu energiakriisi tingimustes üles näidanud suurenevat huvi toetusmeetmete vastu, tehes liidule pidevalt päringuid. Seega on omanike seisukohalt oluline infoselgus avanevate meetmete kohta, et teha võimalikult palju ettevalmistusi taotlusdokumentide koostamiseks.  

Kuna eelnevatel aastatel on väikeelamute rekonstrueerimise toetuse taotlemisel olnud oluline kiirus ning raha on otsa saanud esimestel minutitel, siis arvestades praegust energiakriisi situatsiooni, ehitushindade tõusu ning omanike ootusi, on Pärna hinnangul tõenäosus, et sarnane olukord kordub sel aastal. Toetuseks eraldatud vahendeid on ilmselgelt vähe, nentis ta. 

Omanike keskliit leiab, et energiatõhususe suurendamiseks on oluline kogu maja rekonstrueerimine, sealhulgas päikesepaneelide paigaldamine ning küttesüsteemide väljavahetamine. Energiakulusid on võimalik vähendada tervikprotsessi abil.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference